poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Nie żyje Dejan Brdjovic, trener Espadonu

Siatkówka. Nie żyje Dejan Brdjovic, trener Espadonu

Siatkówka. Nie żyje Dejan Brdjovic, trener Espadonu
Data publikacji: 2015-12-22 07:36
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-22 09:53
Wywietleń: 2528 68349

Zmarł Dejan Brdjovic – szkoleniowiec I ligowego Espadonu Szczecin. 49 letni trener objął szczeciński zespół z początkiem tego sezonu. Miał wprowadzić drużynę do Plus Ligi, wiązano z jego pobytem w Szczecinie ogromne nadzieje.

Problemy zdrowotne serbskiego szkoleniowca rozpoczęły się już trzy miesiące temu – jeszcze przed inauguracją nowego sezonu. Były siatkarz reprezentacji Jugosławii, a następnie Serbii, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie poddał się operacji żołądka, przez co opuścił kilka spotkań swojej nowej drużyny. Zastępował go jego asystent.

Jeszcze w tym miesiącu prowadził szczecińską drużynę do zwycięstw. To była postać niezwykle utytułowana. Jako zawodnik grał w takich klubach, jak Crvena Zvevda Belgrad, czy Olympiakos Pireus.

Sukcesy osiągał również jako trener. Prowadził kluby w Serbii, we Włoszechn i Azerbejdżanie. Po raz pierwszy zawitał do Szczecina z siatkarską drużyną Rabitą Baku, która w fazie grupowej Ligi Mistrzyń rywalizowała z Chemikiem Police.

Jego dzieci poszły w ślady ojca i też grają w siatkówkę na profesjonalnym poziomie. Syn Aleksa Brdjovic był w latach 2013-15 zawodnikiem Skry Bełchatów, natomiast córka Aleksandra jest zawodniczką Crveny Zvezda Belgrad.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

[*]
Nie można tego zrozumieć, że młody chłop umiera, mając jeszcze tyle do zrobienia w życiu? :(
2015-12-22 06:53:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi