czwartek, 18 stycznia 2018.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Mistrzynie Polski z kompletem punktów

Siatkówka. Mistrzynie Polski z kompletem punktów

Siatkówka. Mistrzynie Polski z kompletem punktów
Data publikacji: 2017-10-23 20:15
Wywietleń: 902 298012

Trefla Proxima Kraków - Chemik Police 0:3 (16:25, 16:25, 22:25)

Chemik: Veljković, Mędrzyk, Zaroślińska, Bełcik, Gajgał-Anioł, Busa, Krzos (libero) oraz Mirković.

Po raz drugi w tym sezonie siatkarki Chemika zaprezentowały się na ligowych parkietach. Po zwycięstwie na inaugurację nad Budowlanymi Łódź 3:0, także w poniedziałkowym meczu w Krakowie mistrzynie Polski nie straciły seta.

Poziom spotkania daleki był jednak od tego, jakiego można oczekiwać po najlepszej polskiej drużynie. Widać wciąż brak zgrania, który spowodowany jest tym, że zespół w komplecie trenuje dopiero od tygodnia.

Mistrzynie Polski w Krakowie miały sporo przestojów w grze i fragmentów, w których nie potrafiły skończyć akcji. W grze dużo było chaosu, a wiele piłek przebijanych było na drugą stronę siatki palcami. Na dobrym poziomie zagrały w Chemiku praktycznie tylko dwie siatkarki - środkowa Veljković i skrzydłowa Mędrzyk.

Beniaminek LSK, który w lidze zajął miejsce Atomu Trefla Sopot przez dwa sety nie stawiał Chemikowi większego oporu. Odzwierciedleniem poziomu gry krakowianek były statystki ataku - Trefl Proxima kończył skutecznym zbiciem co piątą akcję. Z taką skutecznością krakowianki nie były w stanie zagrozić nawet przeciętnie grającemu Chemikowi.

Gospodynie zerwały się do walki w ostatniej odsłonie. Wyglądały w niej, jak zupełnie inna drużyna. Zaczęły nękać mistrzynie Polski trudną zagrywką, ustawiać punktowy blok i w końcu pokazały skuteczne akcje w ataku.

Trefl Proxima prowadził już 14:12 i doprowadził do nerwowej końcówki. Od stanu 22:22 krakowianki nie zdobył już punktu. Popełniły najpierw dwa błędy, a mecz asem serwisowym zakończyła nowa serbska rozgrywająca Chemika Mirković.

 MVP spotkania wybrano jej rodaczkę, mistrzynię Europy Veljković, która atakowała w Krakowie z ponad 80-procentową skutecznością  i perfekcyjnie skończyła dziewięć z jedenastu akcji. ©℗(woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy