wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Konflikt z halą w tle

Siatkówka. Konflikt z halą w tle

Siatkówka. Konflikt z halą w tle
Data publikacji: 2017-08-22 18:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-24 14:19
Wywietleń: 1560 289388

Wycofanie się Grupy Azoty ze umowy gwarantującej jej prawo do nazwy Azoty Arena uszczupli budżet miejski o 700 tysięcy złotych rocznie. Drugie tyle straci po przeniesieniu się siatkarek Chemika do Polic operator szczecińskiej hali.

Decyzje o nieprzedłużaniu obowiązującej od trzech lat umowy Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police podjęła na poniedziałkowym posiedzeniu zarządu. Prezes firmy Wojciech Wardacki tłumaczył to m.in. propozycją drastycznej 70-procentowej podwyżki za korzystanie z obiektu dla sponsorowanego przez Grupę Azoty Chemika.

- Chcemy podziękować Grupie Azoty za trzy lata współpracy, które były dla nas wszystkich bardzo efektywne. Od pierwszego do ostatniego spotkania, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu, miasto jasno artykułowało swój punkt widzenie i chęć współpracy na dotychczasowych zasadach obejmujący dwa zakresy - prawo do nazwy i wynajęcie hali oraz powierzchni w obiekcie Chemikowi Police. Obie te umowy miały być kontynuowane bez istotnych zmian. Propozycje ze strony Grupy Azoty, które otrzymaliśmy w sierpniu w dużej mierze sprowadzały się do tego - więcej za mniej. Mniej dla miasta miało oznaczać pół miliona złotych, ale istotniejsze było to, że oczekiwania wobec operatora hali były tak daleko posunięte, że w praktyce oznaczały oddanie tej hali klubowi Chemik Police do wyłącznej dyspozycji - komentował na specjalnie zwołanym brifingu zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska.

Na potwierdzenie swoich słów udostępnił korespondencję miasta z Grupą Azoty z ostatnich miesięcy, z których wynika, że spółka oczekiwała od miasta jednej kompleksowej umowy w sprawie nazwy hali i korzystania z obiektu przez Chemik, a równocześnie zaproponowała zmianę nazwy na Grupy Azota Arena.

Miasto pozytywnie ustosunkowało się do propozycji zmiany nazwy i pojawienia się w niej logo sponsora, ale negatywnie ustosunkowało się do propozycji zawarcia jednej ramowej umowy.

Rozmowy w sprawie nazwy Grupa Azoty prowadziła wcześniej z miastem, a warunki korzystania z hali, siłowni i pomieszczeń biurowych negocjowała z operatorem obiektu Arena Szczecin Operator.

To właśnie prezes tej ostatniej Norbert Rokita wystosował do prezesa Chemika Pawła Frankowskiego pismo z informacją, że roczne koszty wynajmu hali i powierzchni powinny wynosić 1 mln 353 tysiące złotych. Dotychczas klub płacił niespełna 800 tysięcy.

- To była tylko informacja ile realnie wynosiłyby koszty korzystania z hali na komercyjnych warunkach. Byliśmy gotowi do negocjacji, prowadziliśmy rozmowy i były rozbieżności tylko w jednym punkcie umowy - tłumaczył Norbert Rokita.

To jednak właśnie wspomniana kwota okazała się punktem zapalnym konfliktu, a sugerowana podwyżka o 70-procent stała się prawdopodobnie początkiem końca współpraca Grupy Azoty oraz Chemika ze Szczecinem i halą przy ul. Szafera.

Wszystko wskazuje na to, że 16 września Azoty Arena wróci do pierwotnej nazwy Arena Szczecin. Zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska zapowiedział wprawdzie rozpoczęcie rozmów z trzema innymi podmiotami zainteresowanymi podpisaniem umowy na prawa do nazwy hali, ale jak sam przyznał nie jest realne, aby sfinalizować je do 16 września, a najwcześniej dopiero od stycznia. ©℗

Wojciech TACZALSKI 

Fot. D. Gorajski

 

Komentarze

Skajper
@Forum wieżowców ,rzeczywiscie forum SSC ma zbyt wysoki poziom dla ciebie wiec nic dziwnego ze tam sie nie udzielasz ,roszczeniowy to masz ciemny lud czyli Janusza ,Grazyne,Sebixa,Karyne,Dzesike i Brajna a na dokladke "horo curke" dolicz jeszcze zlotowy i mohery .
2017-08-24 14:10:43
Kibice z Polic
Chodzi tylko o to że trzeba zlikwidować wszystko po poprzednikach czyli byłym Prezes.K.Jałosińskim jest on kością w gardle obecnej dabre zmiany w Zakładach.Panowie nie mają odwagi z klasą sie wycofsć z finnsowania Chemika Police jak to zrobiono w Wrocławiu - Impel czy Sopotocie Trefl.Wszyscy winni tylko nie my to oni.Wyszło szydło z worka naczelny radny PiS w Policach zaraz po wygranych wyborach i przejęciu władzy w Zakładach głosił dobrą nowinę Chemik Polica wraca do domu do Polic Wystarczy zobaczyć skład zespołu na obecny sezon i kto zasiada w RN klubu i kto dzisiaj zarządza klubem Prezes wybitny kiedyś" siatkarz" ha,ha,ha ludzie dobrej zmiany to wszystko jasne klub do likwidacj,ta umowa to tylko pretekst.Klub kibica już w poprzednim sezonie pozaklrjał logo Grupy Azoty czy coś już przeczuwali ?
2017-08-23 16:57:05
jerzy
Wiem, że Chemik jest POLICKI, nigdy tego nie zaprzeczałem. Gdy Chemik zaczął rozgrywać mecze w Azoty Arena, kibice ze Szczecina zaczęli utożsamiać się z tym klubem. Mówili nasz Chemik Policki. Chciałem powiedzieć, że co innego rozgrywać mecze w hali w mieście 4oo-tysięcznym, i z kibicami którzy się z tym klubem utożsamiają, a co innego w kameralnej, dusznej hali polickiej. Obie strony sporu stracą bardzo, ale to bardzo na tym, jeśli się nie dogadają. Jeszcze jest czas do 15.09.
2017-08-23 08:26:40
Do Jerzy
Chyba kolega zapomniał że Chemik jest POLICKI nie szczeciński. Te tysiące fanów ze Szczecina chodzi na mecze tylko ze względu na halę przy Szafera i kupne ,,gwiazdki'' które dały LM i kilka mistrzostw kraju. Ciekawe czy Ci kibice sukcesu ze Szczecina także przyjeżdżali do Polic na Siedlecką w 2013 kiedy grali w I lidze np z Jedynką Aleksandrów Łódzki czy Murowaną Gośliną lub wcześniej kiedy grali w niższych klasach rozgrywkowych? Nie wydaje mi się.... Faktem jest jednak to że 2 tysiące w Policach na Siedleckiej to nie 5,5 na Azotach. Chemik Police poradzi sobi i bez Areny i bez Szczecina.
2017-08-22 20:36:02
Forum wieżowców
Najśmieszniejsze w tej całej sprawie jest to co odwalają aktywiści na forum wieżowców czyli głupki wioskowe. Tam jest ...siła razy gwałt uprawiana teoria, że ktoś ma łożyć kasa na coś i siedzieć cicho. Ba, ma być tego stanu zadowolony :) No cóż, forumowicze wieżowców to klasyka roszczeniowej hałastry tobiłkowej. Jedno w czym są MISCZAMI, to roszczeniowość :)
2017-08-22 20:24:15
Obserwator 2
To już pewne, pacynka zwoła konferencję.
2017-08-22 19:52:50
jerzy
W taki oto sposób Szczecin pozbył się siatkówki na europejskim poziomie, a Chemik Police tysiące swoich dotychczasowych fanów. Brawo. Trzy podmioty z tego samego regionu i nie mogli się dogadać. Wstyd.
2017-08-22 18:54:45
obserwator
Jak zawsze w Szczecinie afery.Brak umiejętności negocjacyjnych i pazerność ze strony miasta. Tylko brać by chcieli zachłanne urzędasy.Soska do dymisji. Mam nadzieję ,że tą sprawą zainteresuje się Pani Jacyna-Witt najlepsza radna w Szczecinie - to temat dla niej.
2017-08-22 18:50:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi