sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Inauguracja siatkarskiego Euro dla Czechów

Siatkówka. Inauguracja siatkarskiego Euro dla Czechów

Siatkówka. Inauguracja siatkarskiego Euro dla Czechów
Data publikacji: 2017-08-25 21:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-25 21:23
Wywietleń: 559 289745

Czechy pokonały w Szczecinie Słowację 3:1 (25:19, 28:30, 25:16, 25:17) w meczu grupy B mistrzostw Europy siatkarzy. Spotkanie obserwowało 2340 kibiców, którzy wypełnili Azoty Arene niemal w 50 procentach.

Tylko w jednym secie reprezentanci Słowacji postawili się swoim sąsiadom. W pozostałych trzech zespół czeski zdecydowanie dominował i zwyciężając 3:1 zdobył komplet punktów.

Najlepszym zawodnikiem na boisku był przyjmujący niemieckiego Freiedrichshafen Michal Finger. Czech był raz po raz uruchamiany w atakach przez kapitana drużyny Jakuba Janocha i zdobywał punkt za punktem.

Słowacy tylko w drugim secie stawili opór. Prowadzili na początku partii pięcioma punktami, ale tuż po drugiej przerwie technicznej roztrwonili przewagę. Czesi nawet wyszli na jednopunktowe prowadzenie 17:16. Set jednak kończył się grą na przewagi. Oba zespoły miały po cztery piłki setowe, ale tę ostatnią zdobył słowacki blok.

W trzeciej partii Czesi prowadzili od początku do końca utrzymując kilkupunktową przewagę. Dzieła zniszczenia dokonał 20-letni Donovan Dzavoronok posyłając trzy z rzędu serwisy nie do odbioru dla rywali.

Jeszcze większą przewagę mieli Czesi w czwartej partii. Słowacy pod koniec meczu stracili wiarę w odwrócenie losów meczu, który zakończył punkt zdobyty po podwójnym odbiciu piłki przez rozgrywającego Słowacji Daniela Koncala.

- Mecze ze Słowacją zawsze są dla nas wyjątkowymi. Dlatego cieszymy się, że wygraliśmy i dobrze rozpoczęliśmy te mistrzostwa. Po przegranym drugim secie i przerwie wyszliśmy na boisko z czystymi głowami. Widać poskutkowało – mówił po spotkaniu Ales Holubec, środkowy Czech.

Także środkowy reprezentacji Słowacji i GKS Katowice Emanuel Kohut, najbardziej utytułowany zawodnik na szczecińskim parkiecie przyznał, że dla nich mecz z Czechami jest zawsze specjalnym wydarzeniem.

- Dzisiaj się nie udało. Naszym celem jest niezależnie od tego czy wygramy czy przegramy, w każdym meczu zagrać jak najlepiej – przyznał po meczu.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi