środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Gwiazdy sportu zagrają dla hospicjum

Siatkówka. Gwiazdy sportu zagrają dla hospicjum

Siatkówka. Gwiazdy sportu zagrają dla hospicjum
Data publikacji: 2017-05-26 20:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-26 20:58
Wywietleń: 1361 260155

Sporo ponad milion złotych w ciągu 10 lat zebrało szczecińskie stowarzyszenie „Siatkarze dla hospicjum” na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. W sobotę wielkim meczem gwiazd zwieńczona zostanie jubileuszowa edycja akcji.

Po jednej stronie siatki stanie szczypiornista Mariusz Jurasik z wioślarzem Markiem Kolbowiczem, pływaczką Katarzyną Baranowską, wsparci siatkarzami Krzysztofem Ignaczakiem, Dawidem Murkiem i Michałem Ruciakiem. Po drugiej skoczkowie Maciej i Jakub Kot z Jakubem Plińskim, Mileną Radecką, Krzysztofem Gierczyńskim.

Oprócz nich wystąpi kilkunastu innych siatkarzy i siatkarek z reprezentacyjną przeszłością. Udział w meczu potwierdziło 30 gwiazd sportu. Zagrają trzy sety. Tradycją meczów gwiazd jest, że pierwszy set jest grany na poważnie, a potem wydarzenia toczą się w zależności od poczucia humoru uczestników.

Mimo zabawowego charakteru imprezy w meczach nigdy nie brakowało błyskotliwych zagrań i ciekawych akcji. Kibice zwykle największymi brawami nagradzają siatkarskie akcje w wykonaniu reprezentantów innych dyscyplin. Siatkarskie talenty prezentują zwłaszcza bracia Kotowie. Mecze Gwiazd gromadzą na trybunach Azoty Areny komplety 5 tys. ludzi.

- Ani się obejrzeliśmy, a minęło już 10 lat naszej działalności. Zaczynaliśmy od organizacji turniejów amatorskich, potem doszły aukcje allegro, Mecze Gwiazd organizowane dla 800 osób na hali Szczecińskiego Domu Sportu. Teraz naszą flagową imprezę czyli "Wielki Mecz Gwiazdy dla Hospicjum" oglądają tysiące ludzi – powiedział Maciej Sośnicki, prezes stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum.

Dotychczasowe mecze gwiazd obejrzało ponad 20 tysięcy osób i dla chorych podopiecznych hospicjum zagrało ok. 160 gwiazd sportu. Dzięki zebranym funduszom udało się zakupić bardzo dużo sprzętu poprawiającego komfort życia małych podopiecznych hospicjum, min. kamizelki do mukowiscydozy, inhalatory, ssaki, koncentratory tlenu czy respiratory.

Po ulicach Szczecina i województwa hospicyjni lekarze i pielęgniarki dojeżdżają do pacjentów pięcioma samochodami z logo stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum.

Jubileuszowa akcja, to oprócz samego meczu tradycyjny turniej amatorski oraz – po raz pierwszy - bieg na 5 km o nazwie „Piątka z Gwiazdami”, w którym wraz z amatorami pobiegną zawodnicy, którzy wieczorem wystąpią na boisku siatkarskim.

Sam mecz rozpocznie się w Azoty Arenie o godz. 17. Podczas niego będą prowadzone licytacje gadżetów, m.in. statuetki Orła Danuty Szaflarskiej, koszulki Roberta Lewandowskiego z autografem czy nart z podpisami reprezentacji skoczków. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny