sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Głuszak trenerem Chemika

Siatkówka. Głuszak trenerem Chemika

Siatkówka. Głuszak trenerem Chemika
Data publikacji: 2016-08-29 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-29 17:37
Wywietleń: 921 151409

Jakub Głuszak powrócił na stanowisko pierwszego trenera drużyny mistrzyń Polski Chemika Police.

Młody szkoleniowiec doprowadził zespół Chemika do tytułu mistrzyń Polski, po czym dowiedzieliśmy się, że od nowego sezonu jego miejsce zajmie pracujący podczas Igrzysk Olimpijskich z reprezentacją Rosji Jurij Mariczew.

Klub ostatecznie za porozumieniem stron rozstał się z rosyjskim trenerem, zanim ten rozpoczął jeszcze pracę. To efekt dość znaczących oszczędności finansowych w klubie.

Po zmianach w zarządzie Grupy Azoty, a także w klubie, okazało się, że zaangażowanie finansowe sponsora będzie mniejsze, a akcenty będą bardziej przesuwane w stronę piłkarzy Pogoni Szczecin.

Jakub Głuszak mimo młodego wieku nie jest w środowisku siatkarskim nowicjuszem. W końcówce poprzedniego sezonu poradził sobie doskonale. Wcześniej był asystentem Giuseppe Cuccariniego, ale już samodzielnie wywalczył z drużyną nie tylko mistrzostwo, ale też Puchar Polski, co włoskiemu szkoleniowcowi w poprzednim sezonie się nie udało.

Jakub Głuszak ma za sobą również pracę w silnych organizacyjnie klubach: Muszyniance i Budowlanych Łódź – zawsze, jako asystent głównego trenera. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

 

 

Komentarze

jerzyk
Miała być Gonczarowa, miał być Mariczew, miał być podbój Europy, i co z tych planów pozostało po zmianie Prezesa w Chemiku ??? Niewiele. Jeśli Chemik nie osiągnie mistrzostwa Polski, PP, i nie wystąpi w Final Four, to pewnie poleci głowa trenera, głowa prezesa i powróci pani Prezes. I tak "w koło Macieju". Tylko kibice biedni i zestresowani tym wszystkim.
2016-08-29 17:35:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi