sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Giganci siatkówki z udziałem Espadonu

Siatkówka. Giganci siatkówki z udziałem Espadonu

Siatkówka. Giganci siatkówki z udziałem Espadonu
Data publikacji: 2016-09-20 17:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-20 18:48
Wywietleń: 911 155829

30 września nastąpi siatkarska inauguracja Plus Ligi w Szczecinie. Drużyna szczecińskiego beniaminka Espadon podejmuje w pierwszym meczu mistrza Polski Zaksę Kędzierzyn Koźle. Spotkanie to jednocześnie zainauguruje weekendowy turniej „Giganci Siatkówki”, który będzie miał miejsce na obiekcie szczecińskiej Azoty Areny.

– W ubiegłym roku wszyscy życzyliśmy sobie, aby Espadon Szczecin zajął należne mu miejsce w krajowej elicie i jestem zachwycony, że udało się ten plan zrealizować – mówił Wojciech Rozdolski, organizator wydarzenia. – Ciężka praca, którą wykonaliście przyniosła upragniony efekt, więc gratulacje i powodzenia w PlusLidze.

Turniej „Giganci Siatkówki” będzie okazją do zobaczenia w akcji plejady siatkarskich gwiazd. W sobotę zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zmierzą się z Vfb Friedrichshafen, a Skra sprawdzi formę Berlin Recycling Volley, w niedzielę polskie ekipy „wymienią się” rywalami.

– „Giganci Siatkówki” to inicjatywa wspierająca chore dzieci. W tym roku gramy dla małego Gracjana ze Szczecina i dlatego zachęcam kibiców, żeby w jak największej liczbie przyszli na trybuny Azoty Areny i dzięki temu wspólnie pomożemy temu chłopcu – dodał Rozdolski.

W planach na sobotę uwzględniono także mecz kobiecy, w którym zawodniczki Chemika Police zagrają przeciwko zespołowi z Poczdamu oraz specjalną niespodziankę z udziałem Marcina Nowaka, 230-krotnego reprezentanta Polski.

Cały siatkarski weekend rozpocznie się na dobre w piątek wieczorem. Już o 19:15 ma mieć miejsce ceremonia otwarcia „Gigantów Siatkówki” oraz prezentacja drużyn. Godzinę później rozbrzmi pierwszy gwizdek spotkania Espadonu z ZAKSĄ.

– Zespół znajduje się na odpowiednim poziomie sportowym i głęboko wierzę, że sprawimy w rozgrywkach wiele fajnych niespodzianek – mówił Nowak, który pełni w klubie rolę dyrektora sportowego. – Jesteśmy mocni, a w zespole nie ma żadnych kontuzji, więc będziemy gotowi do rozpoczynającego się niebawem sezonu.

W najbliższy weekend Espadon Szczecin rozegra ostatnie mecze sparingowe z Czarnymi Radom, AZS-em Olsztyn i Cuprum Lubin. Podczas turnieju w Radomiu powinien ostatecznie wykrystalizować się skład, który tydzień później rozpocznie zmagania w PlusLidze.

Komentarze

guciu
Dobrze jest że kontynuacja siatkówki mężczyzn Stali Stocznia Szczecin Morza - Bałtyk Szczecin czy Pogoń Szczecin.
2016-09-20 18:41:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi