piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Giganci siatkówki z udziałem Espadonu

Siatkówka. Giganci siatkówki z udziałem Espadonu

Siatkówka. Giganci siatkówki z udziałem Espadonu
Data publikacji: 2016-09-20 17:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-20 18:48
Wywietleń: 937 155829

30 września nastąpi siatkarska inauguracja Plus Ligi w Szczecinie. Drużyna szczecińskiego beniaminka Espadon podejmuje w pierwszym meczu mistrza Polski Zaksę Kędzierzyn Koźle. Spotkanie to jednocześnie zainauguruje weekendowy turniej „Giganci Siatkówki”, który będzie miał miejsce na obiekcie szczecińskiej Azoty Areny.

– W ubiegłym roku wszyscy życzyliśmy sobie, aby Espadon Szczecin zajął należne mu miejsce w krajowej elicie i jestem zachwycony, że udało się ten plan zrealizować – mówił Wojciech Rozdolski, organizator wydarzenia. – Ciężka praca, którą wykonaliście przyniosła upragniony efekt, więc gratulacje i powodzenia w PlusLidze.

Turniej „Giganci Siatkówki” będzie okazją do zobaczenia w akcji plejady siatkarskich gwiazd. W sobotę zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zmierzą się z Vfb Friedrichshafen, a Skra sprawdzi formę Berlin Recycling Volley, w niedzielę polskie ekipy „wymienią się” rywalami.

– „Giganci Siatkówki” to inicjatywa wspierająca chore dzieci. W tym roku gramy dla małego Gracjana ze Szczecina i dlatego zachęcam kibiców, żeby w jak największej liczbie przyszli na trybuny Azoty Areny i dzięki temu wspólnie pomożemy temu chłopcu – dodał Rozdolski.

W planach na sobotę uwzględniono także mecz kobiecy, w którym zawodniczki Chemika Police zagrają przeciwko zespołowi z Poczdamu oraz specjalną niespodziankę z udziałem Marcina Nowaka, 230-krotnego reprezentanta Polski.

Cały siatkarski weekend rozpocznie się na dobre w piątek wieczorem. Już o 19:15 ma mieć miejsce ceremonia otwarcia „Gigantów Siatkówki” oraz prezentacja drużyn. Godzinę później rozbrzmi pierwszy gwizdek spotkania Espadonu z ZAKSĄ.

– Zespół znajduje się na odpowiednim poziomie sportowym i głęboko wierzę, że sprawimy w rozgrywkach wiele fajnych niespodzianek – mówił Nowak, który pełni w klubie rolę dyrektora sportowego. – Jesteśmy mocni, a w zespole nie ma żadnych kontuzji, więc będziemy gotowi do rozpoczynającego się niebawem sezonu.

W najbliższy weekend Espadon Szczecin rozegra ostatnie mecze sparingowe z Czarnymi Radom, AZS-em Olsztyn i Cuprum Lubin. Podczas turnieju w Radomiu powinien ostatecznie wykrystalizować się skład, który tydzień później rozpocznie zmagania w PlusLidze.

Komentarze

guciu
Dobrze jest że kontynuacja siatkówki mężczyzn Stali Stocznia Szczecin Morza - Bałtyk Szczecin czy Pogoń Szczecin.
2016-09-20 18:41:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską