Data publikacji: 02 grudnia 2017 r. 18:12
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2020 r. 22:45

Skra Bełchatów - Espadon Szczecin 3:1 (25:16, 25:21, 23:25, 25:21)

Espadon: Kluth, Duff, Tervaportti, Gawryszewski, Menzel, Ruciak, Mihułka (libero) oraz Jaskuła (libero), Murek, Malinowski, Kowalski, Kacperkiewicz.

Siatkarze Espadonu nie zdobyli w Bełchatowie punktów. To drugi taki mecz w tym sezonie. Wcześniej szczecinianie przegrali 1:3 na inauguracje z AZS Olsztyn.

Skra, która w tym sezonie kompletu punktów nie zdobyła tylko w trzech meczach pokazała, że nieprzypadkowo jest wiceliderem tabeli. Bełchatowianie zagrali z rewelacyjną skutecznością ataku (63-procent). Najsłabszy na siatce Skry okazał się mistrz świata Mariusz Wlazły, który kończył co drugi atak.

Szczeciński blok przy szybkiej i kombinacyjnej grze gospodarzy był bezradny. Espadon zdobył tym elementem zaledwie trzy punkty. Skra tymczasem zatrzymała dziesięć ataków szczecinian.

Espadon urwał w Bełchatowie seta, gdy zagrał dobrze w ataku. Skuteczność na siatce wyraźnie spadła w ostatniej partii, a cztery asy w tym secie nie wystarczyły, aby ponownie nawiązać walkę ze Skrą. (woj)