Strona główna > Sport > Siatkówka. Espadon wygrał bez straty seta

Siatkówka. Espadon wygrał bez straty seta

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-13 21:39
Wywietleń: 686 301014

Espadon Szczecin - Dafi Kielce 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

Espadon: Gałązka, Kluth, Kowalski, Ruciak, Wika, Gawryszewski, Mihułka (libero) oraz Jaskuła (libero), Malinowski, Tervaportti.

Piąte ligowe zwycięstwo odnieśli siatkarze Espadonu. Mecz z Dafi był najkrótsza przeprawą szczecińskiego zespołu w tym sezonie.

Podoopieczni trenera Gogola  nie pozwolili sobie nawet na stratę seta i w dobrym stylu pokonali Dafi Społem Kielce. Dzięki zwycięstwu 3:0 zespół szczeciński awansował na najwyższe w historii trzecie miejsce w tabeli Plus Ligi

Zawodnicy Espadonu od samego startu narzucili przyjezdnym swoje warunki gry. Espadon prowadził kilkoma punktami, ale pozwolił rywalom odrobic straty. Pojawienie sie w polu serwisowym  Ruciaka pozwoliło jednak rozstrzygnąć losy seta na korzyść gospodarzy.

W drugiej odsłonie szczecinianie rozbili rywali zagrywką, a trzecia partia była wyrównana tylko do stanu 15:15. Końcówka Espadonu była już niezwykle efektowna.

Punktowe zagrywki Malinowskiego i skuteczne ataki Ruciaka i Gawryszewskiego zapewniły Espadonowi końcowy sukces. (woj)