piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Espadon nie będzie domagał się walkowera

Siatkówka. Espadon nie będzie domagał się walkowera

Siatkówka. Espadon nie będzie domagał się walkowera
Data publikacji: 2016-10-21 12:59
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-21 12:59
Wywietleń: 67 163958

Zarząd Espadonu Szczecin zdecydował, że nie będzie składał oficjalnego protestu związanego z grą nieuprawnionego zawodnika w zespole wielokrotnego mistrza Polski Skry Bełchatów w dość istotnym fragmencie meczu.

Rywal dopuścił się naruszenia przepisu, ale władze beniaminka Plus Ligi uznały, że nie będą domagać się walkowera i zdobyczy premierowych punktów przy zielonym stoliku.

Czwartkowy mecz Espadonu ze Skrą miało dość zaskakujący przebieg. Gospodarze byli bliscy wygrania w dwóch setach, które przegrali na przewagi. Pod koniec pierwszego seta na boisku w PGE Skrze znalazło się czterech obcokrajowców w tym samym czasie i zaledwie dwóch krajowych zawodników. Byli nimi Nikołaj Penczew, Srećko Lisinac, Nicolas Uriarte oraz zagrywający wówczas Jurij Gladyr.

Jak mówi regulamin PLPS-u jest to sytuacja niedopuszczalna, bowiem na boisku może przebywać zaledwie trzech zawodników z zagraniczną licencją. W efekcie bełchatowianom grozi walkower, mimo że mecz nie został przerwany.

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej bez względu na stosunek stron do zaistniałego zajścia przeanalizuje przebieg meczu i wyciągnie odpowiednie konsekwencje. Najprawdopodobniej decyzja dotycząca ewentualnego walkowera dla Espadonu zostanie ogłoszona na początku przyszłego tygodnia. (par)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny