Strona główna > Sport > Siatkówka. Espadon na zwycięskiej ścieżce

Siatkówka. Espadon na zwycięskiej ścieżce

Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 1071 103488

ESPADON Szczecin - AZS AGH Kraków 3:1 (25:18, 22:25, 25:20,25:20)

ESPADON: Cedzyński, Antosik, Wołosz, Pietruczuk, Leandro, Gałązka, Guz (libero) oraz Tołoczko (libero), Sladecek, Orłowski, Zemlik, Wajdowicz.

Siatkarze Espadonu kontynuują zwycięską passę na pierwszoligowych parkietach. Poniedziałkowa wygrana z AZS AGH Kraków była siódmą z rzędu, a od początku grudnia szczecinianie poprawili swój dorobek o 18 punktów i coraz mocniej zaczynają naciskać na lidera tabeli Ślepsk Suwałki.

Po piątkowym efektownym zwycięstwie nad Wartą Zawiercie (3:0) pojedynek z akademikami z Krakowa był już dużo bardziej wyrównany. Goście z Krakowa długo prowadzili w I secie, ale od stanu 15:15 zdobyli już tylko trzy punkty.

Świetnie w tym fragmencie gry spisywali się w ataku Leandro i Pietruczuk. Drugą partię szczecinianie rozpoczęli od dwóch dwóch udanych bloków, ale później inicjatywę przejęli siatkarze z Krakowa. Szczecinianie odrobili w końcówce większość strat, ale nie potrafili zatrzymać rozpędzonej drużyny AZS AGH.

Kolejne sety był już bardzo nerwowe. Sporo było błędów w zagrywce i dyskusji z sędziami. Espadon wytrzymał jednak presję. Rywali raz po raz zaskakiwał rozgrywający Antosik, nie do zatrzymania był środkowy Gałązka, a swoje punkty dorzucili też Leandro i Wołosz. Szczecinianie obie partie wygrali do 20  ©℗ (woj)