czwartek, 21 września 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Espadon może dostać walkowera

Siatkówka. Espadon może dostać walkowera

Siatkówka. Espadon może dostać walkowera
Data publikacji: 2016-10-21 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-21 08:38
Wywietleń: 590 163865

Beniaminek siatkarskiej ekstraklasy Espadon przegrał czwarty pojedynek z rzędu w stosunku 0:3. Tym razem ze Skrą. Szczecinianie jednak złożyli protest po meczu. Domagają się walkowera. W drużynie bełchatowskiej przez kilkadziesiąt sekund pierwszego seta na parkiecie było aż czterech obcokrajowców.

- Była końcówka pierwszej partii. Graliśmy na przewagi. Sytuacja była nerwowa i w pewnym momencie sztab Skry wprowadził na zagrywkę Jurija Gladyra. Jednocześnie w zastępstwie za libero wszedł Srećko Lisiniac, a że na boisku już byli Nikolas Uriarte i Nikołaj Panczew, zrobiło się nagle czterech obcokrajowców, co jest niezgodne z przepisami rozgrywek ligowych - opisał sytuację wiceprezes Espadonu Zdzisław Gogol.

Potwierdził to menedżer zespołu z Bełchatowa Sebastian Gaszek.

- Przyznaję, była taka sytuacja. Wszyscy ci zawodnicy są obcokrajowcami.

Espadon złożył protest poprzez opisanie tej sytuacji w protokole meczowym.

- To wyraźny błąd sekretarza zawodów. Nie powinien dopuścić do takiej sytuacji - uważa Gaszek.

Szczecinianie są innego zdania.

- Rozmawiałem z sekretarzem zawodów. Wyjaśnił mi, że jeszcze w ubiegłym sezonie funkcjonował system komputerowy, dzięki któremu sekretarz w takiej sytuacji dostawał informację, że nie może dopuścić do wprowadzenia czwartego obcokrajowca. Teraz ten system nie działa i obowiązkiem drużyn jest pilnowanie, by do takiej sytuacji nie dochodziło. Jeśli dojdzie, regulamin mówi wprost: drużynie przeciwnej należy się walkower - wyjaśnił Gogol.

Espadon po awansie do ekstraklasy rozegrał na najwyższym szczeblu cztery mecze. Wszystkie we własnej hali. Każdy kończył się zwycięstwem rywali 0:3. Spotkanie ze Skrą było najbardziej zacięte. Pierwszy i trzeci set goście wygrali w stosunku 29:27. Wcześniej byli zmuszeni do bronienia piłek setowych. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi