czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Espadon może dostać walkowera

Siatkówka. Espadon może dostać walkowera

Siatkówka. Espadon może dostać walkowera
Data publikacji: 2016-10-21 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-21 08:38
Wywietleń: 617 163865

Beniaminek siatkarskiej ekstraklasy Espadon przegrał czwarty pojedynek z rzędu w stosunku 0:3. Tym razem ze Skrą. Szczecinianie jednak złożyli protest po meczu. Domagają się walkowera. W drużynie bełchatowskiej przez kilkadziesiąt sekund pierwszego seta na parkiecie było aż czterech obcokrajowców.

- Była końcówka pierwszej partii. Graliśmy na przewagi. Sytuacja była nerwowa i w pewnym momencie sztab Skry wprowadził na zagrywkę Jurija Gladyra. Jednocześnie w zastępstwie za libero wszedł Srećko Lisiniac, a że na boisku już byli Nikolas Uriarte i Nikołaj Panczew, zrobiło się nagle czterech obcokrajowców, co jest niezgodne z przepisami rozgrywek ligowych - opisał sytuację wiceprezes Espadonu Zdzisław Gogol.

Potwierdził to menedżer zespołu z Bełchatowa Sebastian Gaszek.

- Przyznaję, była taka sytuacja. Wszyscy ci zawodnicy są obcokrajowcami.

Espadon złożył protest poprzez opisanie tej sytuacji w protokole meczowym.

- To wyraźny błąd sekretarza zawodów. Nie powinien dopuścić do takiej sytuacji - uważa Gaszek.

Szczecinianie są innego zdania.

- Rozmawiałem z sekretarzem zawodów. Wyjaśnił mi, że jeszcze w ubiegłym sezonie funkcjonował system komputerowy, dzięki któremu sekretarz w takiej sytuacji dostawał informację, że nie może dopuścić do wprowadzenia czwartego obcokrajowca. Teraz ten system nie działa i obowiązkiem drużyn jest pilnowanie, by do takiej sytuacji nie dochodziło. Jeśli dojdzie, regulamin mówi wprost: drużynie przeciwnej należy się walkower - wyjaśnił Gogol.

Espadon po awansie do ekstraklasy rozegrał na najwyższym szczeblu cztery mecze. Wszystkie we własnej hali. Każdy kończył się zwycięstwem rywali 0:3. Spotkanie ze Skrą było najbardziej zacięte. Pierwszy i trzeci set goście wygrali w stosunku 29:27. Wcześniej byli zmuszeni do bronienia piłek setowych. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny