sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Espadon celuje w Plus Ligę

Siatkówka. Espadon celuje w Plus Ligę

Siatkówka. Espadon celuje w Plus Ligę
Data publikacji: 2015-09-30 14:27
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1199 24986

Rozmowa z Marcinem Nowakiem, siatkarzem i dyrektorem sportowym Espadonu

SIATKARZE Espadonu w sobotę rozpoczną drugi w historii sezon w I lidze, a w inauguracyjnym meczu zmierzą się w hali SDS z KPS Siedlce.

Ubiegłoroczny, debiutancki występ na zapleczu ekstraklasy szczeciński zespół zakończył w ćwierćfinale play-off, gdzie dwukrotnie przegrał z Camperem Wyszków.

W tym roku Espadon aspiruje do walki o awans do Plus Ligi. W realizacji celu ma pomóc pięciu pozyskanych przed sezonem siatkarzy, wśród których znalazł się były reprezentant Brazylii Leandro Araujo.

- Czuje się pan obecni w Espadonie bardziej zawodnikiem, czy dyrektorem sportowym?

- Zawodnikiem, oczywiście, że zawodnikiem. Jeśli zdrowie pozwoli będę starał się cały czas grać i pomagać zespołowi. Z racji swoich kontaktów w środowisku funkcję dyrektora pełniłem już wcześniej w klubie, tyle że nieoficjalnie. Przed sezonem było troch pracy przy transferach, ale teraz mogę już skupić się głównie na treningach.

- Jaki miał pan wpływ na klubowe transfery? Nowy trener Dejan Brdović został zakontraktowany po podpisaniu umów z większością nowych zawodników. Czy obecny Espadon to pana autorski zespół?

- Nie tylko ja decydowałem o transferach, ale grupa kompetentnych osób pracujących w klubie. Transfery były też konsultowane z trenerem, jeszcze przed oficjalnym podpisaniem z nim kontraktu. A już pozyskanie brazylijskiego atakującego Leandro Araujo to już wyłącznie zasługa trenera Brdovicia. (woj)

Cały wywiad czytaj w czwartkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi