czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Espadon bez Simojlovica

Siatkówka. Espadon bez Simojlovica

Siatkówka. Espadon bez Simojlovica
Data publikacji: 2016-12-11 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-11 18:19
Wywietleń: 59 183128

Milan Simojlovic nie jest już trenerem beniaminka siatkarskiej ekstraklasy Espadonu Szczecin. Serb zrezygnował ze stanowiska po porażce zespołu z zamykającym dotychczas tabelę BBTS Bielsko-Biała.

W kolejnym meczu Plus Ligi, w najbliższy wtorek, gdy Espadon będzie podejmował Effectora Kielce, drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent Simojlovica Michał Gogol.

Już miesiąc wcześniej, gdy szczeciński zespół nie potrafił wygrać żadnego meczu ligowego, w mediach pojawiły się informacje, że klub poszukuje następcy Simojlovica. Wówczas zarząd Espadonu wsparł szkoleniowca, zapewniając, że żadnych zmian nie będzie.

- Zaufaliśmy konkretnym osobom i konkretnym siatkarzom i nadal jesteśmy przekonani, że posiadają oni umiejętności na wygrywanie meczów w obecnym sezonie. Nie szukamy łatwych rozwiązań i nie podejmujemy decyzji pod wpływem chwili i ze względu na spotykające nas problemy – mówili wówczas działacze Espadonu.

Simojlovic samodzielnie przejął drużynę Espadonu w grudniu 2015 r. po śmierci Dejana Brdjovica, któremu wcześniej asystował na ławce trenerskiej w Szczecinie.

W 1. lidze prowadzony przez niego zespół zajął trzecie miejsce, dające uprawnienia do ubiegania się o awans do Plus Ligi. Dla 35-letniego Serba Espadon był pierwszą drużyną, jaką poprowadził jako pierwszy trener. (par) 

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi