sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach

Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach [GALERIA]

Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach
Data publikacji: 2017-08-19 20:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-19 21:04
Wywietleń: 709 288988

Niespełna tydzień przed pierwszym meczem mistrzostw Europy siatkarzy, które w szczecińskiej hali Azoty Arena rozpoczną się w najbliższy piątek, już w minioną sobotę można było poczuć smak siatkarskich emocji, a to za sprawą plenerowej imprezy na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II pod hasłem „Mini Mistrzostwa Europy Szczecin 2017”.

Z okazji tego dziecięco-młodzieżowego turnieju (młodzi siatkarze mieli od 10 do 15 lat) na trawnikach pomiędzy Urzędem Miasta i Pomnikiem Czynu Polaków utworzono cztery małe boiska do siatkówki o wymiarach 4m x 3m. Było też specjalne piąte boisko, na którym swych sił mogli spróbować kibice.

Rywalizację 2-osobowych zespołów poprzedziło uroczyste losowanie, podczas którego każdej drużynie przypisano nazwę państwa, uczestnika prawdziwych mistrzostw Europy, które rozpoczną się już wkrótce.

Ideą trwającego blisko sześć godzin wydarzenia była popularyzacja siatkówki i samych mistrzostw Europy, a także integracja mieszkańców stolicy województwa. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Miasta Szczecina, UKS Pogodno i UKS Pomorzanie.

Po losowaniu, młodzi zawodnicy, a była ich blisko setka (wyłonieni ze środowiska siatkarskiego, głównie z UKS-ów), przystąpili do emocjonujących zmagań na trawie, by wyłonić najlepszych, którzy być może w przyszłości, także zostaną reprezentantami kraju. Wśród dziewcząt zwyciężyła Polska (UKS Pogodno) przed Bułgarią (UKS Kasztanek), Niemcami (UKS Orliki) i Francją (UKS Orliki), a wśród chłopców triumfowała Słowacja (UKS Florian Szary) wyprzedzając Holandię (UKS Kasztanek), Polskę (UKS Florian Szary) i Bułgarię (UKS Espadon).

Na podium znalazły się więc aż dwa kraje, które w rywalizacji grupy „B" mistrzostw Europy występować będą w Szczecinie, a więc sąsiedzi zza Odry Niemcy i pobratymcy z Południa, czyli Słowacy.

Przypomnijmy, że w grupie rywalizującej w grodzie Gryfa wystąpią jeszcze nasi drudzy południowi sąsiedzi Czesi, oraz najbardziej utytułowany zespół, wicemistrzowie olimpijscy i aktualni brązowi medaliści ME - Włosi.

Temat permanentnie przewijał się w rozmowach młodych sportowców i kibiców na Jasnych Błoniach. Większość najbardziej chciałaby zobaczyć na własne oczy reprezentantów Włoch, choć sukcesów życzono najbardziej Słowakom i Czechom. Oczywiście wszyscy zwycięstw życzyli najbardziej mistrzom świata sprzed dwóch lat, czyli biało-czerwonym, choć naszych siatkarzy nie ujrzymy w Azoty Arenie.

W Szczecinie 25 sierpnia zagrają natomiast Słowacja z Czechami (godz. 17.30) i Niemcy z Włochami (godz. 20.30); 27 sierpnia zmierzą się Włochy ze Słowacją (godz. 17.30) i Niemcy z Czechami (godz. 20.30), a dzień później - Słowacja z Niemcami (godz. 17.30) i Czechy z Włochami (godz. 20.30). Bilety są do nabycia przez serwis ebilet.pl: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/. Dokładny harmonogram całego turnieju, aktualności i inne informacje umieszczono zaś na oficjalnej stronie turnieju: eurovolley2017.com . ©℗

(mij)

Fot. Dariusz Gorajski 

Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach Siatkówka. Emocje i zabawa na Jasnych Błoniach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi