Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik wygrał i zachował szanse

Siatkówka. Chemik wygrał i zachował szanse

Data publikacji: 2017-02-08 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-09 16:50
Wywietleń: 2300 212193

Siatkarki Chemika Police pokonały w czwartym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń zespół Imoco Volley 3:2 i zachowały szanse na awans do dalszych gier. Mistrzynie Polski tym samym zrewanżowały się włoskiej drużynie za porażkę w szczecińskiej Azoty Arenie 2:3.

Środowy mecz wyglądał zupełnie inaczej. Przede wszystkim na wysokim poziomie i z dużą determinacją zagrały podopieczne trenera Głuszaka. Nie załamały się dość pechowo przegraną pierwszą partią, w kolejnych dwóch już dominowały, a swoją wyższość potrafiły udokumentować w najważniejszych momentach, szczególnie w końcówkach setów.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale z nieznaczną przewagą miejscowych. Prowadziły maksymalnie dwoma punktami, ale w końcówce seta nawet 23:20. Policzanki zdołały wyrównać, ale straciły dwa punkty z rzędu i przegrały seta.

Druga partia wyglądała podobnie, ale tylko do pewnego momentu. Policzanki w połowie partii uzyskały przewagę, prowadziły 15:12 i utrzymały dystans. Na pewno dużo dobrego wniosła do gry nasza rezerwowa libero Krzos, któa w defensywie mądrze się ustawiała i wybroniła wiele piłek.

W trzecim secie przewagę od początku uzyskały mistrzynie Polski, ale nie zdołały jej utrzymać. Wydawało się, że dojdzie do nerwowej końcówki, ale w niej już zdecydowanie dominował Chemik. Wyróżniła się w tym fragmencie Smarzek, która kończyła ataki w trudnych i decydujących momentach.

Początek czwartego seta wskazywał na to, że koniec meczu jest bliski. Chemik prowadził wysoko, aż 10:5, ale później zaczął trwonić przewagę. Szwankowało przyjęcie, rywalki po zdobyciu kilku punktów z rzędu uwierzyły w siebie i zrobiło się niebezpiecznie. Straty okazały się zbyt duże do nadrobienia i doszło do tie braeka.

Piąty set był bardzo nerwowy. Duża intensywność w meczu spowodowała, że zawodniczki obu drużyn popełniały coraz więcej błędów. Więcej świeżości zachowały policzanki, które dzięki wygranej zachowały szanse awansu. (par)

Imoco Volley – Chemik Police 2:3 (25:23, 20:25, 20:25, 25:20, 9:15)

Chemik grał w składzie: Montano, Wołosz, Blagojević, Smarzek, Bednarek-Kasza, Veljković, Zenik (l.), oraz Jagieło, Zaroślińska, Werblińska, Krzos (l).

I set – 5:4, 9:10, 15:13, 20:18, 25:23.
II set – 5:4, 10:9, 12:15, 18:20, 20:25.
III set – 2:5, 8:10, 15:14, 19:20, 20:25.
IV set – 3:5, 5:10, 15:12, 20:14, 25:20.
V set – 4:5, 5:10, 9:15.