środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik szykuje się na koronację

Siatkówka. Chemik szykuje się na koronację

Siatkówka. Chemik szykuje się na koronację
Data publikacji: 2017-04-18 18:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-19 12:14
Wywietleń: 614 242024

W pierwszym meczu finałowym o mistrzostwo Polski siatkarki Chemika Police pokonały w Łodzi zespół Grot Budowlanych 3:0, ale przed drugim pojedynkiem trener Jakub Głuszak studzi głowy swym zawodniczkom. Jego zdaniem "w rewanżu rywalki tak źle nie zagrają".

Najważniejsze spotkanie sezonu 2016/17 odbędzie się w środę w szczecińskiej Azoty Arenie. Początek o godz. 20.30. Wszystko wskazuje na to, że po raz czwarty z rzędu mistrzem będzie Chemik Police.

-Nie kalkulujemy. Naszym celem nie jest wygranie dwóch setów, tylko całego meczu” – podkreślił Głuszak.

Wtórował mu prezes polickiego klubu Paweł Frankowski:

- Byłem na pierwszym meczu w Łodzi i naprawdę bardzo dobrze wyglądaliśmy. Jednak od tego czasu ciągle po głowie mi chodzi słynne powiedzenie Kazimierza Górskiego, że dopóki piłka w grze nic nie jest rozstrzygnięte. Sam grałem kiedyś ważny mecz; prowadziliśmy w tie-breaku 14:10, a mimo to przegraliśmy.

Zdaniem Aleksandry Jagieło,37-letniej kapitan polickiego zespołu, drużyna mistrzyń Polski w Łodzi zagrała bardzo dobrze, za to rywalki znacznie poniżej swoich możliwości.

- Wygrana z Łodzi nie może nas uśpić. Rywalki przed finałem były mocno nabuzowane, pojawiło się u nich sporo emocji, które zadziałały negatywnie. Teraz nie mają nic do stracenia i zagrają pewnie lepiej.

Pierwsza szóstka Chemika w ostatnim meczu będzie wyglądała tak samo jak w Łodzi oraz dwóch spotkaniach półfinałowych z Developresem Rzeszów. Na rozegraniu Joanna Wołosz, środek bloku Stefana Veljkoviv i Agnieszka Bednarek-Kasza, przyjęcie Anna Werblińska z Aleksandrą Jagieło oraz Katarzyna Zaroślińska atakująca i Mariola Zenik na libero.

- Ten skład się skrystalizował w ostatnich tygodniach i nie zamierzam go zmieniać. Nie oznacza to, że pozostałe zawodniczki są mniej ważne dla zespołu. To także dzięki nim gramy ostatnio na tak dobrym poziomie. Słyszałem głosy, że nie ma u nas atmosfery. Bzdura, to jest jeden zgrany team – zaznaczył Głuszak.

Według obowiązującego w tym sezonie regulaminu Chemik zapewni sobie mistrzostwo już po wygraniu dwóch setów. Prezes polickiego klubu krytycznie ocenia te zasady.

- Nie wiem co się stanie, jeśli te dwa sety wygramy. Czy rywalkom odechce się grać, bo nie będą miały po co? A może będą chciały pokazać, że potrafią walczyć? Niemniej te przepisy gwałcą ducha sportu. Powinniśmy grać do dwóch wygranych meczów, wtedy każdy set miałby sens” – stwierdził Frankowski.

Siatkarki Chemika dotychczas pięciokrotnie zdobywały tytuł mistrzyń kraju, w latach 1994 i 1995 oraz 2014, 2015 i 2016. W obecnym sezonie zdobyły także Puchar Polski po zwycięstwie nad Budowlanymi Łódź.

Komentarze

Ważne mecze Prezesa
Sam grałem kiedyś ważny mecz... - Finał mistrzostw Polski, Europy, a może świata? - No nie... ale niemal równie ważny półfinał SALPS
2017-04-19 12:13:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje