Siatkówka. Chemik rozbił rzeszowianki

Data publikacji: 21 stycznia 2017 r. 18:22
Ostatnia aktualizacja: 21 stycznia 2017 r. 18:49

Chemik Police odniósł kolejne bardzo pewne zwycięstwo w siatkarskiej Orlen Lidze. Tym razem mistrzynie Polski nie dały żadnych szans ekipie Developresu Rzeszów i wygrały 3:0 (25:19, 25:16, 25:16).

Chemik grał w składzie: Veljkovic, Gajgał-Anioł, Werblińska, Smarzek, Zaroślińska, Wołosz, Krzos (l).

Policzanki przystąpiły do meczu w pełni zmobilizowane pamiętając zacięty mecz, jaki stoczyły z rzeszowiankami w pierwszej rundzie. Wtedy wygrały dopiero po tir-braeku i nie chciały, żeby sytuacja powtórzyła się ponownie.

Pierwsza partia była zacięta, ale tylko do pewnego momentu. W miarę upływu czasu miejscowe wyrabiały coraz wyraźniejszą przewagę, a pod koniec zaczęły już dominować zdecydowanie. Grały szybciej, pewniej kończyły ataki i zachowały w decydujących momentach większą koncentrację.

Druga partia rozpoczęła się zaskakująco. Rywalko objęły prowadzenie, ale na krótko. Podopieczne trenera Głuszaka szybko opanowały sytuację i w całym secie ich przewaga była zdecydowana. Mimo początkowych kłopotów, rozmiary wygranej były wyższe, niż w pierwszym secie.

W trzeciej partii Chemik kontynuował swoją dobrą, pewną grę. W ataku dobrze sobie poczynała Zaroślińska, która była dzielnie wspierana przez Smarzek. Policzanki grały coraz bardziej swobodnie, a rywalki były coraz mocniej zniechęcone.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano rozgrywającą Chemika Police Joannę Wołosz. (par)

I set – 5:4, 10:9, 15:12, 20:17, 25:19.

II set – 2:5, 10:7, 15:9, 20:12, 25:16.

III set – 5:3, 10:7, 15:9, 20:13, 25:15