niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik przegrał Superpuchar

Siatkówka. Chemik przegrał Superpuchar

Siatkówka. Chemik przegrał Superpuchar
Data publikacji: 2017-10-06 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-07 19:19
Wywietleń: 637 295447

Chemik Police - Budowlani Łódż 1:3 (20:25, 25:19, 21:25, 26:28)

Chemik: Mędrzyk, Bełcik, Veljković, Gajgał-Anioł, Zaroślińska,Balkestein-Gruthues, Krzos (libero), Bednarek-Kasza, Mirković, Smarzek, Busa

Siatkarki Chemika nie zdobyły trzeciego z rzędu Superpucharu. W Dąbrowie w meczu towarzyszącym memoriałowi Agaty Mróz-Olszewskiej, mistrzynie Polski musiały uznać wyższość Budowlanych.

Łodzianki zaskoczyły Chemik perfekcyjnym blokiem i skutecznym atakiem. W Chemiku zadebiutowały w tym meczu cztery siatkarki - Mędrzyk, Busa, Mirković i Balkestein-Gruthues.

Do Dąbrowy Górniczej Chemik pojechał w najmocniejszym składzie z czterem medalistkami mistrzostw Europy, ale bez swojego trener Jakuba Głuszaka, który został w Szczecinie z żoną spodziewającą sie w najbliższych dniach dziecka.

W spotkaniu o Superpuchar drużynę mistrzyń Polski poprowadził duet asystentów Piotr Matela, Marek Mierzwiński. a szkoleniowcy w wyjściowej "szóstce" wystawili do gry tylko mistrzynię Europy Serbkę Stefanę Veljković i srebrną medalistkę Holenderkę Maret Balkestein-Gruthues.

W składzie pojawiły sie też dwie rekonwalescentki Natalia Mędrzyk i Katarzyna Zaroślińską. To właśnie ta ostatnia zawodniczka była najjaśniejszą postacią Chemika i zdobyła najwięcej punktów.

W grze Chemika od pierwszych akcji widac było braki zgrania, co spowodowane było zaledwie dwoma wspólnymi treningami całej drużyny. Medalistki mistrzostw Europy dotarły do Polski w środę, a dwie reprezentantki naszego kraju dołączyły do zespołu dzień wcześniej.

Stefana Veljković mimo to pokazała mistrzowska dyspozycję, mijała blok łodzianek, który sprawiał jednak ogromne problemy pozostałym siatkarkom Chemika. To właśnie ten element okazał sie kluczem do zdobycia Superpucharu. (woj)

 Komentarze

jerrz
I po co było wyprowadzać się ze Szczecina ? Zawodniczki też odczuwają psychicznie tą zmianę.
2017-10-07 19:06:45
Pomału w dól
Kończy się dobra siatkówka w Policach...niestety.
2017-10-06 22:56:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi