czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik na pół gwizdka

Siatkówka. Chemik na pół gwizdka

Siatkówka. Chemik na pół gwizdka
Data publikacji: 2017-08-16 15:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-16 15:26
Wywietleń: 743 288517

SIATKARKI Chemik w okrojonym składzie rozpoczęły pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu w Orlen Lidze. Na badaniach medycznych stawiło się sześć siatkarek, które walczyć będą na ligowych parkietach. 

- Zaczniemy przygotowania z Agnieszką Bednarek-Kaszą, Katarzyną Gajgał-Anioł, Katarzyną Zaroślińską-Król, Izabelą Bełcik, Natalią Mędrzyk i Alex Holston. Do tego w treningach pomogą nam Magdalena Stysiak i Patrycja Chrzan, które w minionym sezonie występowały w Młodej Lidze Kobiet. Pozostałe dziewczyny, w zależności od wyników ich reprezentacji na mistrzostwa Europy, wrócą do nas w październiku - mówi trener Chemik Jakub Głuszak. 

Pierwsze dni przygotowań będą przebiegały spokojnie. Po badaniach okrojona drużyna wyjechała do Wieńca Zdrój na trzydniowy obóz integracyjno-organizacyjny. Sportowe przygotowania do sezonu na dobre rozpoczną się od nowego tygodnia. Treningi wzbogacone zostaną o basen, jogę, siłownię i siatkówkę plażową.

- Taki tryb przygotowań to już standard. Zarówno w Polsce, jak i zagranicą, treningi prowadzone są w różnych miejscach. Nowością jest dla nas joga, która ma pomóc w pracy nad gibkością i równowagą - dodaje trener Chemika. 

Z reprezentacjami swoich krajów do mistrzostw Europy przygotowuje się sześć siatkarek Chemika: Serbki Sladjana Mirković, Stefana Veljković, Bianca Busa, Holenderka Maret Balkestein-Grothues oraz Malwina Smarzek i Aleksandra Krzos. 

Przed kilkoma tygodniami wydawało się, że Chemik Police zamknął skład na nowy sezon w Orlen Lidze siatkarek. Tymczasem przygotowań z drużyną nie rozpocznie Mariola Zenik, która spodziewa się dziecka i w nadchodzącym czeka ją przerwa macierzyńska. Mistrzynie Polski rozglądają się w tej sytuacji za dublerką dla Aleksandry Krzos. 

Nowy sezon siatkarki Chemika rozpoczną 14 października pojedynkiem w Azoty Arenie z Budowlanymi Toruń. (woj)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi