piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik na pół gwizdka

Siatkówka. Chemik na pół gwizdka

Siatkówka. Chemik na pół gwizdka
Data publikacji: 2017-08-16 15:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-16 15:26
Wywietleń: 822 288517

SIATKARKI Chemik w okrojonym składzie rozpoczęły pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu w Orlen Lidze. Na badaniach medycznych stawiło się sześć siatkarek, które walczyć będą na ligowych parkietach. 

- Zaczniemy przygotowania z Agnieszką Bednarek-Kaszą, Katarzyną Gajgał-Anioł, Katarzyną Zaroślińską-Król, Izabelą Bełcik, Natalią Mędrzyk i Alex Holston. Do tego w treningach pomogą nam Magdalena Stysiak i Patrycja Chrzan, które w minionym sezonie występowały w Młodej Lidze Kobiet. Pozostałe dziewczyny, w zależności od wyników ich reprezentacji na mistrzostwa Europy, wrócą do nas w październiku - mówi trener Chemik Jakub Głuszak. 

Pierwsze dni przygotowań będą przebiegały spokojnie. Po badaniach okrojona drużyna wyjechała do Wieńca Zdrój na trzydniowy obóz integracyjno-organizacyjny. Sportowe przygotowania do sezonu na dobre rozpoczną się od nowego tygodnia. Treningi wzbogacone zostaną o basen, jogę, siłownię i siatkówkę plażową.

- Taki tryb przygotowań to już standard. Zarówno w Polsce, jak i zagranicą, treningi prowadzone są w różnych miejscach. Nowością jest dla nas joga, która ma pomóc w pracy nad gibkością i równowagą - dodaje trener Chemika. 

Z reprezentacjami swoich krajów do mistrzostw Europy przygotowuje się sześć siatkarek Chemika: Serbki Sladjana Mirković, Stefana Veljković, Bianca Busa, Holenderka Maret Balkestein-Grothues oraz Malwina Smarzek i Aleksandra Krzos. 

Przed kilkoma tygodniami wydawało się, że Chemik Police zamknął skład na nowy sezon w Orlen Lidze siatkarek. Tymczasem przygotowań z drużyną nie rozpocznie Mariola Zenik, która spodziewa się dziecka i w nadchodzącym czeka ją przerwa macierzyńska. Mistrzynie Polski rozglądają się w tej sytuacji za dublerką dla Aleksandry Krzos. 

Nowy sezon siatkarki Chemika rozpoczną 14 października pojedynkiem w Azoty Arenie z Budowlanymi Toruń. (woj)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską