Siatkówka. Chemik krok od tytułu

Data publikacji: 2016-04-20 20:11
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-21 09:38
Wywietleń: 1019 129125

Siatkarki Chemika Police są już tylko o krok od obrony mistrzowskiego tytułu. W drugim finałowym meczu pokonały Atom Trefl Sopot 3:0 i brakuje im już tylko jednej wygranej. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w Sopocie.

Policzanki napotkały na opór rywalek tylko w drugim secie. W pierwszym prowadziły dość pewnie, ale na drugą przerwę techniczną schodziły z dwupunktową stratą Szybko jednak zaczęły je odrabiać, a końcówkę tradycyjnie rozegrały już po mistrzowsku.

Druga partia wskazywała na pewne zwycięstwo sopocianek, które prowadziły już 15:7. Wtedy jednak policzanki przystąpiły do odrabiania strat. Przyjezdne przy stanie 24:22 miały dwie piłki setowe, których nie wykorzystały, przegrały cztery kolejne akcje i drugiego seta.

Trzeci set przebiegał już bez historii. Przewaga miejscowych była przygniatająca. Rywalki mocno zdegustowane przewagą mistrzyń Polski nie nawiązały w tej partii walki i oddały seta praktycznie miejscowym nie zagrażając.

Chemik Police – Atom Trefl Sopot 3:0 (25:22, 26:24, 25:17). Stan finałowej rywalizacji – 2:0.

I set: 5:4, 10:7, 14:15, 20:19, 25:22.

II set: 1:5, 5:10, 7:15, 18:20, 26:24.

III set: 5:3, 10:6, 15:9, 20:13, 25:17.