niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik gromi w Dąbrowie

Siatkówka. Chemik gromi w Dąbrowie

Siatkówka. Chemik gromi w Dąbrowie
Data publikacji: 2016-12-07 20:12
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-07 21:50
Wywietleń: 888 182646

TAURON Dąbrowa - CHEMIK Police 0:3  (13:25, 13:25, 17:25)

CHEMIK: Bednarek-Kasza, Smarzek, Veljković, Wołosz, Jagieło, Zaroślińska, Krzos (libero) oraz Blagojević.

Mecz w Dąbrowie był spotkaniem drużyn reprezentujących Polskę w Lidze Mistrzyń. Oba zespoły już za tydzień zainaugurują fazę grupową tych rozgrywek. Przedostatni sprawdzian przed występem na europejskich parkietach udanie wypadł tylko dla Chemika. Mistrzynie Polski wręcz zmiotły rywalki z parkietu. Odniosły nie tylko najszybsze, ale i najefektowniejsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Podopieczne trenera Głuszaka dominowały w meczu w każdym elemencie. Popisały się siedmioma asami serwisowymi, postawiły dziewięć punktowych bloków i popisały się 42 skutecznymi atakami. W tym ostatnim elemencie były dwukrotnie skuteczniejsze od swoich rywalek.

Chemikowi w rozbiciu rywalek nie przeszkodziła nawet słabsza niż zwykle skuteczność Zaroślińskiej. Atakująca mistrzyń Polski tylko w pierwszej partii zagrał na dobrym procencie, w kolejnych miały kłopoty z kończeniem ataków i ostatecznie zdobywała punkty co trzecią akcję.

Bezbłędna na siatce była jednak Veljković (78 %), a świetny mecz rozegrała Smarzek. Młoda reprezentantka Polski w I secie miał wprawdzie jeszcze kłopoty z przejęciem zagrywki, ale od początku meczu imponowała dynamiką w ataku. Rozgrywająca Wołosz umiejętnie to wykorzystywała i Smarzek skończyła 14 z 22 ataków.

Po stronie Dąbrowy nie było zawodniczki, która potrafiłyby przerwać dominację Chemika. Liderka drużyny Horka raz po raz nadziewała się na policki blok. Niewiele do gry wnosiła wprowadzana do gry w miejsce Czeszki była atakująca Chemika Kaliszuk, ani była reprezentantka Polski Miros.

Nadziej na odwrócenie losów meczu Tauron miał jeszcze w ostatniej partii. Ekipa z Dąbrowy po słabym początku seta przeprowadziła kilka składnych akcji i zmniejszyła straty do 4 punktów. Chemik nie zamierzał jednak przedłużyć meczu. Efektowne akcje Veljković i atak z drugiej piłki Wołosz dobiły siatkarki Tauronu. 

Przed występem w Lidze Mistrzyń, niepokonane w Orlen Lidze siatkarki Chemika czeka jeszcze w niedzielę mecz z wiceliderem tabeli Budowlanymi Łódź. ©℗(woj)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

jerzyk
Brawo, widać że forma rośnie zgodnie z planem. Teraz czas na Budowlanych Łódź, na Ligę Mistrzyń i na....... Muszyniankę.
2016-12-07 21:09:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi