Siatkówka. Chemik awansował do finału

Data publikacji: 08 kwietnia 2016 r. 19:43
Ostatnia aktualizacja: 09 kwietnia 2016 r. 10:50

Siatkarki Chemika Police awansowały do finału mistrzostw Polski. Dokonały tego po raz trzeci z rzędu. W drugim półfinałowym meczu play off pokonały na wyjeździe MKS Dąbrowę Górniczą 3:0. W dwóch spotkaniach z tą drużyną nie straciły nawet seta.

Mecz tylko momentami wyglądał w ten sposób, że miejscowe mogą zagrozić mistrzyniom Polski. W pierwszym secie trwała wyrównana walka z minimalną przewagą niemal do samego końca miejscowych. Chemik dopiero w końcówce uzyskał wyraźną przewagę zachowując lepszą odporność psychiczną i większą pewność siebie.

Druga partia od samego początku przebiegała pod zdecydowane dyktando podopiecznych trenera Głuszaka. Spodziewano się, że gospodynie nie będą już w stanie zagrozić pewnym siebie i poczynającym sobie z dużą swobodą policzankom.

Stało się jednak inaczej. Miejscowe w trzeciej partii uzyskały wyraźną przewagę i zanosiło się na czwartą. Przewaga dąbrowianek była już znaczna – najwyżej prowadziły 13:7.

Po drugiej przerwie technicznej od stanu 16:12 nastąpił zwrot w wykonaniu Chemika, który opanował sytuację na parkiecie, zdominował rywalki i rozstrzygnął końcówkę seta na swoją korzyść. (par)

MKS Dąbrowa – Górnicza – Chemik Police 0:3 (21:25, 18:25, 23:25).

Chemik grał w składzie: Werblińska, Montano, Veljkovic, Havelkova, Wołosz, Anioł, Zenik (l).

I set: 5:4, 9:10, 15:13, 20:19, 21:25.

II set: 4:5, 6:10, 12:15, 14:20, 18:25.

III set: 5:3, 10:6, 15:11, 19:20, 23:25.