Siatkówka. Awans Chemika !

Data publikacji: 2016-01-27 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-28 11:10
Wywietleń: 1546 111864

Siatkarki Chemika Police wygrywając na wyjeździe z Agel Prostejov 3:0 zapewniły sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń. Uczyniły to po raz drugi z rzędu i po raz drugi grając w bardzo silnej grupie.

Mistrzynie Polski zagrają w kolejnej fazie rozgrywek bez względu na wynik drugiego meczu w grupie pomiędzy Pomi Casalmaggiore, a Eczacibasi Stambuł.

Mecz z mistrzyniami Czech był pojedynkiem bardzo jednostronnym. Policzanki przystąpiły do spotkania mocno skoncentrowane i tylko na początku pierwszego seta pozwoliły rywalkom na nawiązanie walki.

Agel prowadził z Chemikiem 10:8, ale od tamtej pory dominacja policzanek była bezsporna. Tym razem mistrzynie Polski nie pozwoliły sobie na dekoncentrację, a w drugim secie rozgromiły bezradne gospodynie.

Podopieczne trenera Cuccariniego całkowicie kontrolowały grę również w ostatnim secie. Ich przewaga była wyraźna, a wygrana nawet przez moment zagrożona.

Agel Prostejov – Chemik Police 0:3 (19:25, 14:25, 18:25)

Chemik grał w składzie: Bełcik, Veljkovic, Bednarek – Kasza, Montano, Werblińska, Havelkova, Zenik (l).

I set – 5:4, 10:8, 13:15, 16:20, 19:25.

II set – 3:5, 5:10, 10:15, 12:20, 14:25.

III set – 2:5, 5:10, 12:15, 15:20. 18:25.