czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Rajdy terenowe. Hołowczyc nokautuje w Baja Poland (FILM)

Rajdy terenowe. Hołowczyc nokautuje w Baja Poland (FILM)

Rajdy terenowe. Hołowczyc nokautuje w Baja Poland (FILM)
Data publikacji: 2015-08-29 15:31
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 877 15875

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja (MINI All4Racing) pewnie wygrali pierwszy przejazd, liczącego 144 km, odcinka specjalnego na poligonie w Drawsku Pomorskim, który zainaugurował sobotnią część rywalizacji w LOTTO Baja Poland.

Czterokrotny zwycięzca off-roadowego klasyka z bazą w Szczecinie o ponad 4 minuty wyprzedził lidera klasyfikacji Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Nassera Al-Attiyaha jadącego bliźniaczym samochodem.

Sporym zaskoczeniem może wydawać się trzecia lokata Marina Kaczmarskiego, który wraca do rajdów terenowych po wielomiesięcznej rekonwalescencji związanej z urazem kręgosłupa.

Słabszą formę zaprezentowali czwarci po wczorajszym superoesie „Szczecin” Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem.

Na mecie w Drawsku Pomorskim Dąbrowski podkreślał, że wpływ na dopiero 6. czas może mieć jednostka napędowa Toyoty Hilix Overdrive z nr 103, która prawdopodobnie traci moc.

Za Polakami uplasował się wicelider Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Vladimir Vasilyev, który nie krył, że dawno nie siedział za kierownicą terenowego samochodu.

O prawdziwym pechu może mówić Adam Małysz (MINI 4AllRacing) pilotowany przez trzykrotnego mistrza Polski w rajdach samochodowych Xaviera Panseriego.

Nasz „orzeł z Wisły” pomylił trasę na odcinku w Drawsku Pomorskim i dodatkowo złapał kapcia co zaowocowało niemal 11-minutową stratą do lidera LOTTO Baja Poland.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny