czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Powrót kajakowych mistrzostw do Szczecina

Powrót kajakowych mistrzostw do Szczecina

Powrót kajakowych mistrzostw do Szczecina
Data publikacji: 2016-09-21 14:21
Wywietleń: 822 155896

87 zawodników z całego regionu przyjedzie w najbliższą sobotę do Szczecina, żeby wystartować w Mistrzostwach Województwa Młodzików i Dzieci w Kajakarstwie. To pierwsza od ponad 20 lat tego typu impreza w naszym mieście. KS Wiskord zaprasza na przystań Centrum Żeglarskiego 24 września o godzinie 10:30.

W najbliższy weekend rywalizować będą młodzicy (urodzeni w latach 2002 i 2003) oraz dzieci (urodzone w 2004 roku i młodsze). Pokonają trasy 1000 m i 2000 m na Jeziorze Dąbie, w pobliżu mariny Centrum Żeglarskiego. Pierwsze starty planowane są na godzinę 10.30, a zakończenie około godziny 14:30. Dla wszystkich zawodników przewidziany jest poczęstunek, drobne upominki, a dla zwycięzców nagrody i medale.

- Warto przyjechać na przystań i zobaczyć zmagania młodych sportowców, którzy marzą o doskonałych wynikach i osiągnięciach ich starszych kolegów i koleżanki na przykład na mistrzostwach Polski, Europy i olimpiadzie - zaprasza Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego przy ul. Przstrzennej.

Organizatorami zawodów są Centrum Żeglarskie i Klub Sportowy Wiskord, którego kajakarze zdobywają najwyższe lokaty na imprezach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wychowankowie KS Wiskord to wielokrotni mistrzowie i wicemistrzowie Polski. Dodatkowo Norbert Kuczyński to tegoroczny, brązowy medalista mistrzostw Europy - K4-1000 M Seniorów, a wcześniej także mistrz Polski k1 500 m. Z kolei Damian Uhle i Norbert Kuczyński to wicemistrzowie Polski seniorów, a w ducie są też zdobywcami 1. miejsca młodzieżowxch mistrzostw kraju w konkurencji K2 1000 m. Natomiast Konrad Łoś i Przemek Mulak zajęli 2. miejsce w C2 na 500 m juniorów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów w Kajakarstwie, a Kazimierz Krzyżański i Edward Garczewski są mistrzami Polski weteranów w k2 na 1000 m.

(mir)

Fot. (Centrum Żeglarskie)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny