Pływanie. Złota sztafeta, brązowy Zaborowski

Data publikacji: 2017-05-19 21:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-19 21:12
Wywietleń: 604 259251

Męska sztafeta MKP Szczecin 4x100 m st dow płynąca w składzie: Karol Ostrowski, Jakub Książek, Oskar Krupecki, Paweł Sendyk wywalczyła złoty medal pływackich mistrzostw Polski rozgrywanych na 50-metrowym basenie w Lublinie i wynikiem 3.19,13 poprawiła rekord Polski.

To nie jedyna znakomita informacja, która napłynęła z Lublina podczas drugiego dnia zmagań. Świetnie w wyścigu na 200 m st dow spisał się nasz najlepszy pływak Filip Zaborowski, który w silnej stawce zajął trzecie miejsce, zdobył brązowy medal, a jego czas 1.48,57 oznacza nowy rekord życiowy.

Zaborowski przegrał tylko z dwoma zawodnikami: Janem Świtkowskim i Kacprem Majchrzakiem, którzy uzyskali minimum na lipcowe mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Zaborowski wystartuje jeszcze w konkurencjach na dłuższym dystansie w stylu dowolnym, gdzie jego szanse na tytuł mistrzowski i uzyskanie minimum będą zdecydowanie większe. (par)