poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Pływanie. Zaborowski ze srebrem i z minimum

Pływanie. Zaborowski ze srebrem i z minimum

Pływanie. Zaborowski ze srebrem i z minimum
Data publikacji: 2015-12-17 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-19 00:39
Wywietleń: 1552 61351

Znakomicie rozpoczęły się pływackie mistrzostwa Polski w Lublinie dla zawodników MKP Szczecin. Filip Zaborowski na swoim koronnym dystansie 400 m st dow zajął drugie miejsce, wywalczył srebrny medal, ale co najważniejsze czasem 3:40,37 uzyskał minimum na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Londynie, które z kolei będą kwalifikacjami do igrzysk w Rio de Janeiro.

Dzielnie o powrót na europejski szczyt walczy 28 letni Katarzyna Baranowska. Olimpijka z Pekinu i trzykrotna mistrzyni Europy reprezentuje obecnie AZS Gdańsk. W wyścigu na 200 m st zm zajęła drugie miejsce, wywalczyła srebrny medal, a z czasem 2:11,12 podobnie, jak Zaborowski uzyskała kwalifikacje do Londynu.

W przyszłorocznych mistrzostwach Europy zaprezentuje się też Oskar Krupecki – kolejny po Baranowskiej pływak ze Szczecina, który obecnie reprezentuje inny klub.

Zawodnik Śląska Wrocław w półfinałowym wyścigu na 100 m st mot uzyskał czas 51,43, czym zapewnił sobie już prawo startu w mistrzostwach Europy. Krupecki w półfinale rozdzielił najbardziej utytułowanych pływaków: Konrada Czerniaka (najlepszy czas półfinałów), oraz Pawła Korzeniowskiego (trzeci czas).

Na uwagę zasługuje też dobry występ 18 letniego Pawła Sendyka – podopiecznego trenera Jerzego Troszczyńskiego z MKP Szczecin. Srebrny medalista Igrzysk Europejskich w Baku, w Lublinie w wyścigu na 50 m st dow zajął 6 miejsce, ale w finale był zdecydowanie najmłodszym zawodnikiem.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Kibic
Szkoda ze w artykule nie poinformowano ze był to najszybszy finał 400 m dowolnym w historii polskiego pływania , jeszcze nigdy medaliści nie osiągneli takich wyników . Pozdrawiam szczecińskich kibiców i sympatyków pływania.
2015-12-18 23:11:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi