Pływanie. Zaborowski w formie

Data publikacji: 01 maja 2016 r. 15:58
Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2016 r. 22:40

FILIP Zaborowski pewnie wygrał rywalizację kraulistów na 400 m stylem dowolnym (3.53,50) podczas zawodów Grand Prix Polski. Z najgroźniejszymi rywalami do kadry narodowej w tej konkurencji - Krzysztofem Pielowski, Kacprem Klichem i Wojciechem Wojdakiem wygrał o blisko 2 sekundy.

Zaborowski jest najpoważniejszym szczecińskim kandydatem do wyjazdu na igrzyska w Rio de Janeiro w pływaniu. O minimum olimpijskie będzie walczył za niespełna trzy tygodnie podczas mistrzostw Europy, a w przypadku niepowodzenia w Londynie przypadku niepowodzenia w ostatni weekend maja w mistrzostwach Polski, które tak jak zawody Grand Prix rozegrane zostaną na szczecińskiej Floating Arenie.

W Grand Prix Polski Zaborowski popłynął o ponad trzy sekundy wolniej od minimum, a pewne zwycięstwo nad krajowymi konkurentami w dużej mierze zawdzięcza m.in. rezygnacji z występu w porannym wyścigu na 1500 m. Krzysztof Pielowski i Wojciech Wojdak popłynęli na 1500 uzyskując bardzo dobre rezultaty w granicach 15.23,51. Szczecinianin zajął jeszcze drugie miejsce na 400 m st. zmiennym (4.28,19).

Ze szczecińskich zawodników na podium zawodów Grand Prix stanął jeszcze Paweł Sendyk, który był trzeci na 100 m stylem dowolnym (51,07). Ozdobą mityngu był rekord Polski Aleksandry Urbańczyk na 500 m grzbietem (28,18). ©℗(woj)