poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Sport > Pływanie. Srebro sztafety podczas World Games

Pływanie. Srebro sztafety podczas World Games

Pływanie. Srebro sztafety podczas World Games
Data publikacji: 2017-07-22 08:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-22 08:47
Wywietleń: 218 277225

Wojciech Kotowski i Cezary Kępa (obaj z CKS Szczecin) wywalczyli srebrne medale w pływackiej sztafecie 4x50 m z przeszkodami podczas The World Games 2017 rozgrywanych we Wrocławiu.  The World Games 2017, to 10 światowe igrzyska w dyscyplinach nieolimpijskich. 

Zawody odbywały się przy licznej, 800-osobowej widowni, a szczecińskich pływaków w sztafecie wspierali zawodnicy z innych klubów: Adam Dubiel i Bartosz Makowski. W zawodach zwyciężyli Japończycy. Nasza drużyna potwierdziła znakomita formę z ubiegłego roku, kiedy sięgnęła po tytuł wicemistrzów Polski.

Tradycją światowych igrzysk są strefy kibica. W piątek na placu Wolności, mocnym, rockowym akcentem, jakim był koncert zespołu Kult, założonego w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę, działalność zainaugurowała The Word Games Plaza. Tam właśnie, każdego wieczoru, będą wręczane nagrody dla Sportowców Dnia – jednej kobiety i jednego mężczyzny.

Rano niektóre obiekty wizytował przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach. Na placu Nowy Targ spotkał się z zawodnikami wspinaczki sportowej.

- To, co przygotowano we Wrocławiu – czyli arenę w centrum miasta, blisko ludzi, to krok w dobrym kierunku. Trzeba iść tam, gdzie są kibice - podkreślił niemiecki prawnik, były szermierz (w 1976 roku zdobył złoty medal olimpijski w drużynie florecistów). (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi