Strona główna > Sport > Pływanie. Siedem medali polskich pływaków

Pływanie. Siedem medali polskich pływaków

Data publikacji: 2015-12-06 18:59
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 812 45646

Tomasz Polewka zdobył złoty medal w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Netanji. Czasem 22,96 ustanowił rekord Polski.

Poprzedni najlepszy wynik w kraju również należał do zawodnika AZS AWF Katowice i przetrwał niespełna dwie godziny. Polewka popłynął aż o 0,24 s szybciej niż w półfinale, kiedy także ustanowił rekord Polski.

To drugi medal wywalczony w niedzielę przez biało-czerwonych. Wcześniej na najniższym stopniu podium zmagań na 100 m kraulem stanął Sebastian Szczepański.

Łącznie Polacy zdobyli w Izraelu siedem medali: trzy złote oraz po dwa srebrne i brązowe.