Pływanie. Sawrymowicz dołączył do Zaborowskiego

Data publikacji: 2015-12-18 17:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-19 05:57
Wywietleń: 1144 63531

W drugim dniu pływackich mistrzostw Polski kolejne medale i kolejne minima zdobyli zawodnicy MKP Szczecin. W wyścigu na 1500 m. drugie miejsce zajął Filip Zaborowski, a trzeci jego starszy kolega klubowy Mateusz Sawrymowicz. Obaj uzyskali minimum na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Londynie.

Dla Zaborowskiego to już drugi srebrny medal podczas lublińskich zawodów. Podopieczny trenera Mirosława Drozda uzyskał znakomity, na światowym poziomie czas – 14:45,36.

Sawrymowicz promocję do Londynu uzyskał niemal rzutem na taśmę. Jego czas, to 15:01,98, czyli o 0,6 sekundy lepiej od minimum.

W 10 – osobowym finale brał udział najmłodszy ze szczecinian, zaledwie 17 letni Konrad Rój, który co prawda zajął ostatnie miejsce, ale z czasem 15:26,83 poprawił swoje najlepsze osiągnięcie.