niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłkarskie święto dzieciaków

Piłkarskie święto dzieciaków

Piłkarskie święto dzieciaków
Data publikacji: 2016-06-03 06:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-03 06:45
Wywietleń: 726 136213

Muzyczna gwiazda, mecz Pogoń Stars z rówieśnikami z Lecha Poznań, Dzień Dziecka na sportowo - to tylko mała zapowiedź tego co czeka nas na stadionie przy ul. Karłowicza w piątek (3 czerwca) w godz. 9.30-16.15. Siódma edycja finału Mini Mundialu zapowiada się w wyjątkowej oprawie.

- Nie chcemy zdradzać, kto zaśpiewa dla uczestników i kibiców Mini Mundialu - mówił Grzegorz Matlak, który jest pomysłodawcą turniejów uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. - Piłkarskie zmagania będą w bardzo godnej oprawie, bo nasz gość to prawdziwa gwiazda. Dzięki współpracy z Pogonią Szczecin finał będzie wyjątkowy. I po raz drugi w międzynarodowej obsadzie.

Już od ponad miesiąca w Gryfinie, Widuchowej, Dobrej, Nowym Warpnie, Międzyzdrojach i Kołbaskowie trwała walka o udział w szczecińskich zmaganiach. Talenty, które dzięki Mini Mundialowi wypłynęły na szerokie wody, są już w reprezentacjach Polski. Tym razem trenerzy klubowi bordowo-granatowych dokonają przeglądu futbolowych kadr na miejscu.

– Świętej Pamięci Włodek Obst, był na każdych gminnych eliminacjach - powiedział G. Matlak. - Miał nieprawdopodobny dar wyławiania piłkarskich talentów. Właśnie dla Niego, do programu Mini Mundialu włączyliśmy zawody dla dzieci z klas I i II. „Małe gry” będą miały debiut w miejscu, które było dla mojego trenera wyjątkowe.

Piłkarskie zmagania na „Pogonce”, to tylko fragment tego, co czeka na kibiców w najbliższy piątek. Z tej okazji sportowy Dzień Dziecka będą mieli młodzi piłkarze Dumy Pomorza. Trenerzy grup młodzieżowych przyjrzą się młodemu narybkowi.

W przerwach pomiędzy rywalizacją piłkarek i piłkarzy, też nie będzie nudy.

- Przygotowaliśmy atrakcje dla całych rodzin - dodał G. Matlak. - Punktem kulminacyjnym będzie ceremonia wręczenia nagród. Ktoś przegra ktoś wygra, ale wszystkie dzieciaki poczują się w tym dniu zwycięzcami. Taka idea przyświeca nam od siedmiu lat.

Grzegorz SURDYK

 

Na zdjęciu: W Mini Mundialu grają wspólnie chłopcy i dziewczynki.

Fot. Sports Academy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi