czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka reczna. Zydroń kończy karierę

Piłka reczna. Zydroń kończy karierę

Piłka reczna. Zydroń kończy karierę
Data publikacji: 2017-09-06 13:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 13:13
Wywietleń: 880 291066

Najbardziej doświadczony zawodnik Sandra Spa Pogoń postanowił zakończyć sportową karierę. O swoje decyzji poinformował na facebooku.

To kolejne osłabienie drużyny w trwającym już rozgrywkach. Sandra Spa Pogoń w miniony weekend zainaugurowała zmagania ligowe w Elblągu przegrywając z miejscowymi Meblami Wójcik 18:21. W spotkaniu tym Wojciech Zydroń już nie wystąpił. 

Klub oficjalnie nie informował o decyzji Zydronia, ograniczył się jedynie do lakonicznej informacji w relacji z inauguracyjnego meczu w Elblągu, że zawodnik negocjuje warunki rozwiązania kontraktu.  Na swoi profili facebookowym Zadroń poinformował, że decyzję podjął już w sierpniu.

- Pomimo iż czuję się na siłach i mógłbym jeszcze kontynuować sportową karierę, podjąłem decyzję o rozwiązaniu kontraktu z klubem sportowym Sandra Spa Pogoń Szczecin i zakończeniu profesjonalnego uprawiania sportu - napisał Wojciech Zydroń

Była reprezentant Polski w swojej karierze występował w najlepszych polskich klubach Vive Kielce i Azoty Puławy, a w dorobku ma trzy tytuły mistrza Polski i cztery trofea w Pucharze Polski. Przed siedmioma laty był też królem strzelców polskiej superligi.

Przed sezonem 2012/2013 Zydroń trafił do Pogoni. Był wówczas wyróżniającą się postacią drużyny, a Pogoń zaliczył najlepszy sezon w ostatnich kilku latach. Po trzech sezonach spędzonych w Szczecinie zdecydował się na wyjazd do niemieckiego HSV Insel Usedom.

Do Sandra Spa Pogoni Szczecin wrócił przed poprzednimi rozgrywkami i wraz z Michałem Bruną był grającym trenerem. Duet nie miał dobrej passy i po kilku miesiącach zastąpił go Mariusz Jurasik. Zydroń pozostał w klubie jako zawodnik.

Odejście Wojciech Zydronia to kolejne osłabienie drużyny w tym sezonie. Z Sandrą Spa Pogoń wcześniej pożegnali się: Edin Tatar (MKS Kalisz), Michal Bruny (HC Banik Karwina, Czechy), Kirył Kniaziew (MKS Kalisz), Bartosz Konitz (VfL Eintracht Hagen, Niemcy) i Tomasz Grzegorek (Meble Wójcik Elbląg).

Nie doszedł do skutku także transfer  21-letni reprezentanta Iranu Amina Yusefinezhada, który w połowie sierpnia miał dołączyć do Pogoni. Okazało się jednak, że Irańczyk podpisał dwie umowy i ostatecznie wybrał ofertę z Tunezji.

Szczeciński klub szuka teraz wzmocnień na pozycji rozgrywającego. Na testach był już zawodnik z Białorusi, obecnie testowany jest Ukrainiec, a w kręgu zainteresowań Pogoni są także piłkarze z krajów bałkańskich. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi