wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Z optymizmem przeciwko Vive

Piłka ręczna. Z optymizmem przeciwko Vive

Piłka ręczna. Z optymizmem przeciwko Vive
Data publikacji: 2015-09-01 13:51
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 617 16567

Środowym meczem z mistrzem Polski Vive Tauronem Kielce (początek, 17.00) piłkarze ręczni Pogoni Szczecin zainaugurują nowy sezon. Mimo znaczących osłabień w szczecińskim zespole trener Rafał Biały jest optymistą

- Po odejściu z klubu Bartosza Konitza i Wojciech Zydronia pojawiają się obawy, że Pogoni trudno będzie w tym sezonie włączyć do walki o czołowe lokaty. Czy przed inauguracją sezonu udało się panu znaleźć receptę jak zastąpić dwóch czołowych snajperów drużyny?

- Osobiście uważam, że bez obu wspomnianych piłkarzy możemy znów z powodzeniem walczyć o czołowe lokaty. Byli to zawodnicy, którzy dawali drużynie dużą jakość, ale w każdym zespole potrzebne są zmiany. W poprzednim sezonie, gdy kontuzjowany był Konitz, z dobrej pokazali się Krupa i Gierak. Nabrali ogrania, a w ostatnim okresie zrobili postępy i będą mocnymi punktami drużyny. Bardzo fajnie w sparingach prezentował się Krysiak, a siła rozegrania wzrosła po pozyskaniu Kniaziewa. W bramce mamy Edina Tatara, którego nie trzeba reklamować, ale w Lidze Mistrzów miał 40 % skuteczności.

- Do drużyny dołączyła także grupa młodych zawodników. Który z nich ma szanse stać się objawieniem ligi?

- To są dopiero zawodnicy na dorobku, którzy mają się przy pierwszym zespole uczyć. Muszą przede wszystkim poprawić warunki fizyczne. Przykład Statkiewicza, którego niestety wyłączyła z treningów kontuzja, czy Krysiaka, pokazuje, że szybko można to nadrobić. Miejsce w drużynie na stałe już wywalczył Fedańczak. To ciekawy zawodnik, który musi jeszcze tylko poprawić rzut. ©℗ (woj)

Cały wywiad w środowym Kurierze Szczecińskim, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi