sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Tylko Stasiak

Piłka ręczna. Tylko Stasiak

Piłka ręczna. Tylko Stasiak
Data publikacji: 2016-02-23 12:10
Wywietleń: 151 121020

TRENER reprezentacji piłkarek ręcznych Kim Rasmussen ogłosił kadrę kadrę na marcowe eliminacje mistrzostw Europy i turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W 20-osobowym składzie znalazła się tylko jedna zawodniczka lidera żeńskiej superligi Pogoni Baltica Małgorzata Stasiak. W rezerwie pozostają uczestniczka grudniowych mistrzostw świata Joanna Gadzina i kolejny skrzydłowa szczecińskiej drużyny Patrycja Królikowska. Asystentem Kima Rasmussena w reprezentacji jest Antoni Parecki, od dwóch miesięcy trener męskiej Pogoni Szczecin.

Kadrę narodową piłkarek ręcznych czekają w marcu mecze decydujące o występie na tegorocznych mistrzostwach Europy, a przede wszystkim igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Już 9 marca polskie piłkarki ręczne rozegrają w Koszalinie z Węgierkami swój trzeci mecz eliminacji mistrzostw Europy. Rewanż zaplanowano trzy dni później w Budapeszcie.

Niespełna tydzień po meczu na Węgrzech kadrowiczki rozpoczną walkę o przepustki olimpijskie. Na turnieju w rosyjskim Astrachaniu zmierzą się z Rosjankami, Meksykankami i Szwedkami. Prawo wyjazdu na turniej olimpijski wywalczą w Astrachaniu dwie ekipy. ©℗(woj)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi