Piłka ręczna. Trzy szczecinianki z brązem

Data publikacji: 02 lipca 2016 r. 18:01
Ostatnia aktualizacja: 02 lipca 2016 r. 18:05

Akademicka reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet powtórzyła sukces z 2012 roku i zdobyła brązowy medal rozgrywanych w Hiszpanii mistrzostw świata pokonując w małym finale Rosję 27:26.

Polki w fazie grupowej pokonały kolejno: Rosję 27:24, Urugwaj 35:16 i Czechy 28:18. W półfinale biało-czerwone zmierzyły się z gospodyniami turnieju, Hiszpankami i mimo zaciętego spotkania oraz dobrej gry, musiały uznać wyższość drużyny z Półwyspu Iberyjskiego (19:21). W meczu o III miejsce nas zespół po raz drugi pokonał Rosjanki, tym razem jednym golem.

Wkład w sukces polskiej reprezentacji miały trzy zawodniczki szczecińskiej Pogoni Baltica. W bramce dobrze radziła sobie Adrianna Płaczek, a w polu sporo goli strzelały jej koleżanki klubowe:  Aleksandra Zimny i Patrycja Noga. ©℗

Na zdj.: Adrianna Płaczek była mocnym punktem polskiej reprezentacji