wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Szczecińskie reprezentantki rozpoczęły zgrupowanie

Piłka ręczna. Szczecińskie reprezentantki rozpoczęły zgrupowanie

Piłka ręczna. Szczecińskie reprezentantki rozpoczęły zgrupowanie
Data publikacji: 2015-11-24 19:06
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-24 19:06
Wywietleń: 793 40924

Reprezentacja piłkarek ręcznych od poniedziałku przebywa na zgrupowaniu w Zielonej Górze przed mistrzostwami świata, które 5 grudnia rozpoczną się w Danii. Wśród reprezentantek są dwie zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin: Małgorzata Stasiak i Joanna Gadzina.

- Chcemy dać z siebie wszystko. To dla nas szalenie ważny turniej - powiedziała Małgorzata Stasiak przed pierwszym kontrolnym spotkaniem z Niemkami w środę w Lipsku.

To ostatnie zgrupowanie podopiecznych Kima Rasmusena przed mistrzostwami, ale nie pierwsze w tym miejscu. Stasiak pytana o cele i rywalki w grupie odpowiedziała, że za wcześnie na składanie deklaracji. Spośród reprezentacji Szwecji, Holandii, Kuby, Chin i Angoli te dwie pierwsze wydają się najważniejszymi rywalami do pierwszego miejsca.

- Ciężko coś powiedzieć o Kubie czy Angoli. Nie wiemy jeszcze zbyt dużo o tych zespołach. Natomiast na pewno Szwecja i Holandia to dwie silne, mocne drużyny - powiedziała Stasiak.

Zanim Polki wyjadą do Danii, zmierzą się towarzysko z Niemcami i Czarnogórą. Te drugie to aktualnie wicemistrzynie olimpijskie i mistrzynie Europy z 2012 roku.


- To będą dla nas bardzo ważne spotkania, bo przecież ostatnie przed meczami o stawkę. Dlatego bardzo liczymy na naszych kibiców - stwierdziła rozgrywająca Pogoni Baltica Szczecin.

Zanim Polki zmierzą się z bałkańskimi rywalkami, same wcielą się w rolę kibiców - w czwartek obejrzą mecz Euroligi koszykarzy pomiędzy Stelmetem BC Zielona Góra i FC Barceloną.

W środę o 18.00 nasza reprezentacja zagra w Lipsku z Niemcami, a w sobotę - o 17.30 w Zielonej Górze - z Czarnogórą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi