niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Szczecińscy trenerzy w reprezentacjach

Piłka ręczna. Szczecińscy trenerzy w reprezentacjach

Piłka ręczna. Szczecińscy trenerzy w reprezentacjach
Data publikacji: 2016-08-31 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-31 16:49
Wywietleń: 501 152057

TRENER Pogoni Baltica Adrian Struzik podpisał 4-letnią umowę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i od 1 września będzie pomagał selekcjonerowi Leszkowi Krowickiemu obejmując funkcję II trenera reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet.

- Bardzo się cieszę na pracę z reprezentacją u boku Leszka Krowickiego, z którym jestem w stałym kontakcie, bo kadra to spełnienie moich marzeń - powiedział A. Struzik. - Każdy człowiek ma obawy przed czymś nowym, nieznanym, ale bez tego nie byłoby postępu. Jest obawa ale i duża motywacja. Podstawą pozostanie jednak praca w Pogoni, z fajną drużyną, z którą już sporo osiągnęliśmy, lecz jesteśmy głodni nowych sukcesów. Będziemy walczyli, szarpali i tak jak dotąd, wszystko z uśmiechem. W sporcie jest jednak różnie, a czasem z różnych powodów przychodzą kryzysy. Teraz więc nie pora na słowa i deklaracje, lecz na pracę, by po sezonie była radość. Musimy wszystko robić na maksa, na 100 procent, a wtedy żadne przeciwności nie będą straszne. Na pracę z reprezentacją musiałem uzyskać zgodę od prezesa klubu Przemysława Mańkowskiego. Wspólnie ustaliliśmy jak będzie wszystko wyglądało podczas moich wyjazdów na zgrupowania reprezentacji Polski.

Przez 6 lat z reprezentacją Polski piłkarzy ręcznych współpracował drugi trener Pogoni Baltica Łukasz Kalwa prowadząc tzw. bank informacji, ale gdy z naszej kadry odszedł niemiecki selekcjoner Michael Biegler, ZPRP podziękował szczecinianinowi za dalszą współpracę.

Biegler został natomiast selekcjonerem kobiecej reprezentacji Niemiec i zaproponował Kalwie współpracę. Drugi trener Pogoni w niemieckiej kadrze zajmował się będzie bankiem informacji (rozpracowywał będzie m. in. reprezentację Polski, bo w mistrzostwach Europy Niemki zmierzą się z biało-czerwonymi) oraz pomocą w prowadzeniu niektórych treningów (m. in. ze skrzydłowymi). ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską