Piłka ręczna. Sandra poległa w Puławach

Data publikacji: 10 grudnia 2016 r. 19:51
Ostatnia aktualizacja: 11 grudnia 2016 r. 09:37

Piłkarze ręczni Sandry Pogoni Szczecin zgodnie z oczekiwaniami nie sprostali w wyjazdowym spotkaniu Azotom Puławy i przegrali 25:34 (11:15).

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem meczu i nie zawiedli. W rozgrywkach Superligi swoich pogromców znaleźli tylko w dwóch najsilniejszych, naszych eksportowych ekip z Kielc i Płocka.

Szczecinianie w pierwszej połowie dzielnie stawiali faworyzowanym rywalom opór. Miejscowi wyraźną przewagę wypracowali dopiero w końcówce – nie na tyle jednak dużą, by nie myśleć o niespodziance po przerwie.

O losach meczu zadecydowało pierwsze 10 minut po zmianie stron. Gospodarze tę część gry wygrali 8:3, wypracowali aż 10-punktową przewagę i praktycznie rozstrzygnęli o losach meczu. (par)

Gole dla szczecińskiej drużyny zdobyli: Krupa – 6, Kniaziew - 5, Jedziniak – 4, Konitz – 3, Zaremba – 2, Krysiak – 2, Grzegorek – 2, Fedeńczak – 1.

I połowa: 5 min. - 2:1, 10 min. - 5:3, 15 min. - 7:5, 20 min. - 9:7, 25 min. - 12:9, 30 min. - 15:11.

II połowa: 35 min. - 18:13, 40 min. - 23:13, 45 min. - 26:16, 50 min. - 29:19, 55 min. - 31:23, 60 min. - 34:25.