Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Sandra na zwycięskiej ścieżce

Data publikacji: 04 marca 2017 r. 21:32
Ostatnia aktualizacja: 04 marca 2017 r. 21:32

SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH: SANDRA SPA POGOŃ Szczecin - CHROBRY Głogów 28:22 (12:8)

POGOŃ: Tatar, Matkowski - Zaremba 7, Krysiak 6, Bruna 5, Bosy 3, Konitz 3, Krupa 2, Radosz 1, Fedeńczak 1, Wąsowski, Grzegorek, Kniaziew

Szczecinianie kontynuują dobrą serię, bo wygrali piąte z sześciu ostatnich spotkań (z wyjątkiem wyjazdowej porażki z mistrzem Polski Vive Targi Kielce), a tym razem sukces jest tym cenniejszy, że pokonali trzeci zespół w tabeli, i to jeszcze z własnej, czyli Granatowej grupy, więc wzbogacili się aż o 3 punkty.

Nasz zespół po raz pierwszy po długiej przerwie prowadził duet trenerski Rafał Biały i Sławomir Fogtman, który nieoczekiwanie w mninonym tygodniu zastąpił Mariusza Jurasika i zdążył przeprowadzić jedynie dwa treningi (w czwartek i piątek).

Początek meczu był bardzo nerwowy i obie drużyny długo nie potrafiły strzelić gola, ale pierwsi opanowali nerwy szczecinianie, obejmując prowadzenie 4:1, by na przerwę zejść z 4-bramkową przewagą.

Po zmianie stron Pogoń kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i zasłużenie zwyciężyła, znacznie zwiększając szansę zajęcia piątej lokaty, premiowanej możliwością gry w play-offach o mistrzostwo Polski.

W naszej drużynie szczególnie wyróżnił się bramkarz Tatar, a za celne strzały wypada pochwalić Zarembę, Krysiaka i Brunę.©℗ (mij)