środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Sandra bez kadrowiczów

Piłka ręczna. Sandra bez kadrowiczów

Piłka ręczna. Sandra bez kadrowiczów
Data publikacji: 2017-08-08 17:46
Wywietleń: 650 287582

Po powrocie z Kalisza z IV międzynarodowego turnieju Szczypiorno Cup 2017, w którym zajęli 7. miejsce, piłkarze ręczni Sandry SPA Pogoń Szczecin poniedziałek mieli wolny, a od wtorku wznowili treningi w Szczecinie, przygotowując się do kolejnych przedsezonowych turniejów.

Podczas najbliższego weekendu w piątek i sobotę zagrają w Głogowie, a 18 i 19 sierpnia wystartują w Memoriale im. Leona Walleranda w Gdańsku.

Nasz zespół, pod wodzą nowego trenera Piotra Frelka, trenuje obecnie bez trzech kadrowiczów. Brakuje dwóch reprezentantów Polski juniorów, Dawida Krysiaka oraz nowo pozyskanego z SMS Gdańsk Marka Bartosika. Przebywają oni na mistrzostwach świata w Gruzji, gdzie Polska w ostatniej chwili zastąpiła wycofaną z rywalizacji Wenezuelę.

Brakuje także niewiele od nich starszego, pozyskanego przed miesiącem 21-letniego reprezentanta Iranu Amina Yusefinezhada, który obecnie przebywa na obozie z kadrą swojego kraju.

I tak na razie nie mógłby jeszcze przyjechać do Polski, bo jest w trakcie załatwiania wizy, co – jak nas poinformował rzecznik prasowy Pogoni Marek Kaczyński – powinno zostać pomyślnie załatwione pod koniec sierpnia.

Przed akcesem do naszego klubu irański rozgrywający występował już w Europie w zespole znanego trenera Lino Cervara, czyli w Metalurgu Skopje.

Z zespołem Sandry SPA trenują natomiast nowi bramkarze, Sebastian Zapora (Azoty Puławy) i Marcin Teterycz (Żagiew Dzierżoniów). Z wypożyczenia do HSV Insel Usedom wrócił Patryk Biernacki, ze Stali Gorzów przyszedł wychowanek Kusego Szczecin Seweryn Gryszka, a z SMS-u Gdańsk oprócz wspomnianego wcześniej M. Bartosika, także Konrad Koselski.

Z klubu odeszło zaś 6 podstawowych zawodników: Michal Bruna (HC Banik Karvina), Edin Tatar (MKS Kalisz), Kiryl Kniazeu (MKS Kalisz), Bartosz Konitz (VFL Eintracht Hagen) oraz Tomasz Grzegorek i Paweł Matkowski.

W pierwszym terminie Sandra SPA Pogoń nie otrzymała licencji na grę w zawodowej PGNiG Superlidze, ale po uzupełnieniu niewielkich braków w dokumentacji, licencję naszemu klubowi przyznano, o czym oficjalnie poinformował komisarz ligi Piotr Łebek.

W nowym sezonie w superlidze grać będzie 16 drużyn podzielonych w sezonie zasadniczym na 2 grupy. Szczecinianie wystąpią w Pomarańczowej z Orlenem Wisłą Płock, Azotami Puławy, KPR Gwardią Opole, Wybrzeżem Gdańsk, SPR Stalą Mielec, Piotrkowianinem Piotrków Tryb. i beniaminkiem MKS-em Kalisz.

W przypadku remisów nie będzie już dogrywek, lecz od razu rzuty karne. Za zwycięstwo będą 3 pkt., za wygraną w karnych – 2 pkt., a za porażkę w karnych – 1 pkt. Punkty bonusowe przydzielane będą za zwycięstwo w meczu tej samej grupy (co może dać łącznie 4 pkt. lub po rzutach karnych 3 pkt.). Runda finałowa pozostaje bez zmian. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny