środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Przerwane śniadanie

Piłka ręczna. Przerwane śniadanie

Piłka ręczna. Przerwane śniadanie
Data publikacji: 2015-12-10 13:49
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1203 48548

Rozmowa z Patrykiem Walczakiem, obrotowym grającej w superlidze Pogoni Szczecin

DO środowego spotkania Pogoni z Górnikiem Zabrze szczeciński szczypiornista Patryk Walczak podszedł specjalnie zmotywowany, bo dzień wcześniej otrzymał powołanie do reprezentacji Polski przygotowującej się do mistrzostw Europy. Zawodnik zapowiada też walkę w meczu z najlepszym polskim zespołem Vive Tauronem, które to spotkanie rozpocznie się w Kielcach w sobotę o godz.17.

- Kiedy otrzymał pan wiadomość o powołaniu do kadry na mistrzostwa Europy?

- Skład reprezentacji ogłoszono już wcześniej, lecz mnie w niej nie było, ale znalazłem się na liście rezerwowych. W tej sytuacji szykowałem się już na zgrupowanie kadry B, a we wtorek przy śniadaniu nastąpił ciąg ważnych wydarzeń i nawet nie pamiętam, czy dokończyłem posiłek. Najpierw zadzwonił do mnie mój klubowy trener Rafał Biały i poinformował, że za chwilę mam się spodziewać telefonu od Jacka Będzikowskiego, który jest asystentem selekcjonera polskiej kadry Michaela Bieglera. Na awizowaną rozmowę długo nie czekałem i wkrótce uzyskałem jakże miłą informację o powołaniu do pierwszej reprezentacji, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem.

- Jakie były pierwsze wrażenia?

- Poczułem się szczęśliwy i pomyślałem, że z dużym wyprzedzeniem otrzymałem najpiękniejszy gwiazdkowy prezent. Podczas rozmowy z Jackiem Będzikowskim z wrażenia nie mogłem usiedzieć... Był to przecież mój pierwszy kontakt z dorosłą drużyną narodową. Wcześniej grałem co prawda w kadrach różnych kategorii wiekowych i w drugiej drużynie seniorów, ale różnica z obecnym powołaniem jest kolosalna. To całkiem inny wymiar. Wcześniej miałem już raz nieco bliższy kontakt z Michaelem Bieglerem, ale było to powołanie do tak zwanej szerokiej kadry. Niemiecki szkoleniowiec pozytywnie się o mnie wypowiadał i przekazał mi szereg uwag nad czym muszę jeszcze popracować. Nie oczekiwałem jednak, że szybko przeniosę się z szerokiej, do ścisłej kadry. ©℗  (mij)
 
Cały wywiad czytaj w piątkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny