piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Przegrany ćwierćfinał Baltiki

Piłka ręczna. Przegrany ćwierćfinał Baltiki

Piłka ręczna. Przegrany ćwierćfinał Baltiki
Data publikacji: 2017-03-08 20:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 20:24
Wywietleń: 63 221319

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 24:23 (12:11)

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka - Zawistowska 6, Bancilon 3, Królikowska 3, Blazević 3, Szczecina 3, Jaszczuk 2, Koprowska 2, Zimny 1, Kochaniak, Jedziniak, Noga.

Pogoni Baltica nie zagra w półfinale Pucharu Polski. Szczecinianki odpadły z rozgrywek przegrywając w Gdyni z obońcą tego trofeum Vistalem. Mecz był niezwykle emocjonujący, a o awansiedo półfinału gdynianek zadecydował bramka zdobyta przez Stanulewicz 10 sekund przed końcem regulaminowego czasu.

Spotkanie od pierwszym minut był niezwykle zacięte. Szczecinianki świetnie rozpoczęły pojedynek i po kilku minutach prowadziły 4:2. Gdynianki szybko odrobiły straty i po bramkach Janiszewskiej i Kozłowskiej odskoczyły na 4 bramki. Na przerwę Pogoń Baltica schodziła już tylko z jedną bramką straty, w czym zasługa dobrej zmiany jaką dała Blazević.

Po przerwie szczecinianki ponownie wyszły na prowadzenie, ale przez kolejne 30 minut mecz był niezwykle wyrównany. Świetnie spisywały się bramkarki obu drużyn i losy meczu ważyły się do ostatnich sekund. 

Pogoń Baltica w końcówce nie wykorzystały gry w przewadze jednej zawodniczki, a Vistal przeprowadził akcję na wagę zwycięstwa. Awans do półfinału gdynianki zawdzięczają skutecznej grze Szarawagi (9 bramek) i dwóm nie wykorzystanym w tym meczu przez Pogoń Balticę rzutom karnym. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi