Data publikacji: 07 marca 2018 r. 20:08
Ostatnia aktualizacja: 07 marca 2018 r. 20:08

Superliga piłkarek ręcznych: MKS PERŁA Lublin - SPR POGOŃ Szczecin 25:21(16:12)

POGOŃ: Wawrzynkowska, Krupa – Blazević 7, Nosek 5, Noga 3, Gadzina 2, Bancilon 1, Cebula 1, Królikowska 1, Kochaniak 1, Marcikova, Koprowska,  Zawistowska

W pierwszym meczu między tymi drużynami, rozegranym w Szczecinie, Perła rozgromiła szczecinianki aż 29:15, więc była zdecydowanym faworytem środowej potyczki, ale Pogoń ponad dwadzieścia minut dotrzymywała pola liderowi tabeli.

Po wyrównanym początku, w 8 minucie po strzale Blazević, nasz zespół po raz pierwszy objął prowadzenie (4:3). Później po golach Nogi, Blazević i Nosek, szczecinianki wychodziły na dwubramkowe prowadzenie (odpowiednio 9:7, 10:8 i 11:9). Od 23 minuty lublinianki zaczęły jednak dominować na parkiecie i do końca pierwszej połowy strzeliły 7 bramek, a Pogoń w tym czasie miała zaledwie jedno trafienie.

Przez dziesięć minut drugiej połowy gospodynie kontrolowały grę i zwiększyły prowadzenie do sześciu oczek (20:14), ale od tego momentu Pogoń zaczęła stopniowo odrabiać straty i w 49. minucie było już tylko 22:20. Jednak Mihdaliova strzałem w okienko zdobyła 23. gola, a potem na boisku oglądaliśmy istną niemoc strzelecką, bo przez blisko siedem minut żaden zespół nie potrafił zdobyć gola. Szybciej przełamały się jednak lublinianki, zdobywając dwie bramki (na 25:20), które przesądziły o ich zwycięstwie.©℗ (mij)