Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Porażka na pożegnanie roku

Piłka ręczna. Porażka na pożegnanie roku

Data publikacji: 2017-12-13 21:07
Wywietleń: 678 305111

Superliga piłkarzy ręcznych: PIOTRKOWIANIN Piotrków Trybunalski – SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 30:23 (12:10)

POGOŃ: Zapora 1, Teterycz, Bartosik – Biernacki 7, Gryszka 4, Radosz 3, Jońca 3, Bereżnyj 2, Jedziniak 2, Fedeńczak 1, Bosy, Krysiak, Wąsowski, Zaremba

Szczecinianie wyjechali do Piotrkowa Trybunalskiego już we wtorek, by w dobrej formie oraz kondycji przystąpić do ostatniego w tym roku ligowego spotkania i podreperować skromny punktowy dorobek. Niestety, gospodarze byli w lepszej formie i to oni wyraźnie zwyciężyli.

Pojedynek rozpoczął się od prowadzenia Pogoni 1:0 i 2:1 (po golach Biernackiego i Radosza), ale już od 4 minuty do głosu doszedł Piotrkowianin, który uzyskał prowadzenie nawet trzybramkowe. Ekipa Sandry wyrównała w 22 minucie na 8:8, ale miejscowi ponownie odskoczyli, kończąc pierwszą połowę z dwubramkową zaliczką.

Po przerwie Piotrkowianin kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i sukcesywnie powiększał przewagę, a nie zdeprymowała go nawet czerwona kartka dla bramkarza Schodowskiego w 52 minucie. Szczecinianie kończą więc rok na ostatnim miejscu w tabeli grupy Pomarańczowej. ©℗