środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Pogoń wznawia treningi i wzmacnia skład

Piłka ręczna. Pogoń wznawia treningi i wzmacnia skład

Piłka ręczna. Pogoń wznawia treningi i wzmacnia skład
Data publikacji: 2015-07-17 23:13
Wywietleń: 292 3851

NA początku nadchodzącego tygodnia, we wtorek, treningi wznawiają grający w superlidze piłkarze ręczni Pogoni Szczecin, którzy trenować będą na własnych obiektach.

W planach mają rozegranie 4 turniejów; na przełomie lipca i sierpnia w Kaliszu, tydzień później w Kwidzynie, 13-14 sierpnia w Głogowie, a na dwa tygodnie przed startem ligowego sezonu (Pogoń inauguruje rozgrywki 5 września wyjazdowym pojedynkiem z Zagłębiem Lubin) do Szczecina przyjedzie właśnie lubińskie Zagłębie, Oranienburg oraz Stralsunder HV. 21 lipca odbędzie się losowanie pierwszej rundy rozgrywek o Puchar EHF, do których zakwalifikował się szczeciński zespół.

Skład drużyny trenowanej przez Rafała Białego będzie diametralnie różny od tego z poprzedniego sezonu. Z zespołu odeszli: Krzysztof Szczecina, Wojciech Zydroń, Mateusz Gmerek, Kamil Łuczak oraz Bartosz Konitz, który ostatecznie zdecydował się przejść do Wisły ORLEN-u Płock.

W ich miejsce klub zatrudnił młodzież z CKS SMS Szczecin: Patryka Trzaszczkę, Dawida Fedeńczaka oraz Łukasza Stefanickiego, a z Energetyka Gryfino przyjdzie skrzydłowy Dariusz Zając.

Przed tygodniem w Szczecinie odbyły się testy, w których wzięło udział trzech szczypiornistów, z Rumunii, Białorusi i Polski, a po sprawdzianie podjęta została decyzja o zatrudnieniu dwóch z nich: reprezentanta Białorusi Kiryła Kniazieu i Patryka Biernackiego (CHKS Łódź). ©℗ (mij)

Na zdjęciu: Wojciecha Zydronia nie zobaczymy już w barwach Pogoni, bo wybrał grę w IV lidze niemieckiej

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje