piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Pogoń przegrała z Górnikiem

Piłka ręczna. Pogoń przegrała z Górnikiem

Piłka ręczna. Pogoń przegrała z Górnikiem
Data publikacji: 2016-08-05 16:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-05 17:46
Wywietleń: 891 147090

Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin rozegrali w piątek pierwszy oficjalny sparring przed inauguracją nowego sezonu. W spotkaniu dobrze obsadzonego międzynarodowego turnieju Szczypiorno Cup przegrali nieznacznie z Górnikiem Zabrze 30:31 (13:18). Porażka sprawiła, że szczecinianie w dalszej fazie turnieju zagrają o miejsca 5-8.

Pogoń grała w składzie: Tatar, Matkowski - Zydroń 8, Bruna 4, Kniaziew 4, Bosy 4, Krupa 3, Fedeńczak 3, Gazbacewicz 2, Zaremba 2, Karnacewicz, Wąsowski, Grzegorek.

Trenerzy: Wojciech Zydroń i Michał Bruna nie mogli skorzystać z Dawida Krysiaka, który wraz z reprezentacją Polski weźmie udział w ME do lat 18 w Chorwacji oraz kończącego rehabilitację Bartosza Konitza. Zabrakło także wypożyczonych do HSV Insel Usedom Patryka Biernackiego oraz Michała Statkiewicza.

Mecz z Górnikiem Zabrze był okazją do sprawdzenia nowych zawodników. Na pozycji obrotowego wystąpił Arkadiusz Bosy, na rozegraniu Tomasz Garbacewicz, a swoją szansę dostał także Paweł Matkowski w bramce oraz juniorzy Krzysztof Karnacewicz i Adam Wąsowski.

- Pierwszy turniej traktujemy bardzo szkoleniowo – mówi grający trener Wojciech Zydroń – Chcę, żeby zagrali w nim wszyscy zawodnicy i pokazali to na czym skupialiśmy się w pierwszym tygodniu przygotowań do sezonu.

Piątkowe spotkanie z Górnikiem było debiutem na ławce szkoleniowej duetu szkoleniowców Wojciecha Zydronia i Michala Bruny.

-Nie ukrywam, że towarzyszył nam pozytywny stres, ale przeszedł wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego – zakończył Zydroń. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny