Piłka ręczna. Pogoń pokonała Vistal

Data publikacji: 29 października 2015 r. 17:42
Ostatnia aktualizacja: 30 października 2015 r. 08:07

Piłkarki ręczne Pogoni Szczecin pokonały we własnej hali wicemistrzynie Polski Vistal Gdynia 22:21 (13:12). To szósta wygrana szczecinianek we własnej hali w szóstym meczu obecnego sezonu.

Podopieczne trenera Struzika ograły już mistrzynie, a w ostatnim meczu wicemistrzynie Polski i coraz częściej mówi się o szczecińskiej drużynie, że może włączyć się do walki nawet o mistrzostwo Polski.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Gdynianki lepiej opanowały nerwy. Najwyższe prowadzenie uzyskały w 20 min., kiedy prowadziły 11:8.

Później szczecinianki opanowały sytuację na parkiecie. Zdołały przed przerwą wyjść na prowadzenie głównie z tego powodu, że rywalki seryjnie lądowały na ławce kar.

Druga połowa była bardzo wyrównana. Gdynianki prowadziły 16:14, natomiast gospodynie ani razu nie wyszły na dwubramkowe prowadzenie.

Miejscowe długimi minutami nie potrafiły zdobyć gola w ataku pozycyjnym. Pierwszą bramkę po przerwie zdobyły dopiero w 10 min. W końcówce to one zachowały więcej zimnej krwi.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia   22:21 (13:12)

Gole dla szczecinianek zdobyły: Stasiak - 5, Głowińska - 5, Koprowska - 4, Szczecina - 3, Gadzina - 2, Jaszczuk - 1, Noga - 1, Sabała - 1.

I połowa: 5 min. - 2:2, 10 min. - 3:5, 15 min. - 6:7, 20 min. - 8:11, 25 min. - 10:11, 30 min. - 13:12.

II połowa: 35 min. - 13:13, 40 min. - 14:14, 45 min. - 16:15, 50 min. - 17:18, 55 min. - 20:19, 60 min. - 22:21.