Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Pogoń obroniła superligę

Piłka ręczna. Pogoń obroniła superligę

Data publikacji: 2016-06-01 20:46
Wywietleń: 134 136245

REWANŻOWY MECZ O PRAWO GRY W SUPERLIDZE PIŁKARZY RĘCZNYCH: POGOŃ Szczecin - WARMIA Olsztyn 32:23 (17:12); w pierwszym spotkaniu 30:29 dla Warmii; szczecinianie wywalczyli prawo gry w tworzonej właśnie Lidze Zawodowej.

POGOŃ: Tatar - Gierak 8, Krysiak 7, Zaremba 6, Bruna 3, Jedziniak 2, Trzaszczka 2, Kniaziew 2, Grzegorek 1, Biernacki 1, Walczak, Statkiewicz, Fedeńczak

Mecz udanie rozpoczęli goście, którzy wygrywali 2:1, ale Pogoń szybko zmobilizowała się, odrobiła straty, a później wyszła na prowadzenie, które systematycznie powiększała. Było to więc spotkanie praktycznie do jednej bramki. Nasz zespół zagrał agresywniej od I-ligowców i stąd szczecinianie dwa razy częściej przebywali na ławce kar (w sumie 20 minut), ale dzięki temu zdominowali olsztynian.

Środowe spotkanie, które zadecydowało o pozostaniu Pogoni w superlidze, było pożegnalnym występem dla opuszczających Szczecin Gieraka (Lubeka) i Walczaka (Vive Tauron Kielce).©℗ (mij)

Na zdj.: Michał Bruna (z piłką) zdobył 3 bramki i trzy razy był wykluczany na 2 minuty, za co w konsekwencji zobaczył czerwoną kartkę

Piłka ręczna. Pogoń obroniła superligę Piłka ręczna. Pogoń obroniła superligę Piłka ręczna. Pogoń obroniła superligę Piłka ręczna. Pogoń obroniła superligę